LATO eksperts iepazīstina Ukrainas studentus ar Latvijas Eiro-Atlantiskās integrācijas pieredzi

15.02.2009. 11:35

LATO eksperts, grāmatu „NATO un Latvijas drošība” un „NATO un Gruzijas drošība” autors Uldis Umulis no 10. līdz 12. februārim viesojās Ukrainas ziemeļrietumu pilsētā Rivne, kur iepazīstināja vietējos studentus ar Latvijas Eiro-Atlantiskās integrācijas pieredzi.

copy-of-rivne-oblstnaya-admin

Dalīties ar mūsu Latvijas pieredzi integrācijā NATO aicināja Ukrainas nevalstiskā organizācija Institute for European Advancement un Kristīgi-Demokrātiskā Jaunatnes Apvienība, kuri jau trešo gadu pēc kārtas ar NATO Informācijas centru Kijevā organizē informatīvus pasākumus par NATO Ukrainas universitātēs, kuru ietvaros tiek organizētas debates „Ukraine-NATO: par un pret”, kā arī NATO valstu ekspertu lekcijas.

Šoreiz, 11. februārī Ukrainas studentiem bija iespēja noklausīties arī LATO eksperta lekciju par NATO un Latvijas NATO integrācijas pieredzi Rivnes Valsts Humanitārajā universitātē, bet 12. februārī tika organizēts teletilts kopā ar NATO galveno mītni Briselē, kam vēlāk sekoja intensīvas debates par Ukrainas iestāšanos NATO. Vizītes laikā Uldis Umulis sniedza interviju vietējais radio stacijai un tikās arī ar Rivnes apgabala administrācijas vadītāju Viktoru Matčuku un viņa vietnieku Stepanu Pavļuku.

LATO eksperta vizīti atbalsta Konrada Adenauera fonds un Sorosa Fonds Latvijā.