Piedalies NATO samita simulācijas spēlē un brauc uz NATO galveno mītni Briselē!

16.02.2009. 11:31

Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) informē, ka sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju, kā arī ar NATO Publiskās diplomātijas nodaļas un Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas atbalstu š.g. 16.februārī izsludina konkursu Latvijas studentiem un aktīviem jauniešiem „NATO 60 gadu pieredze – quo vadis?”

nato_60_logo_smallwebam

Konkursa mērķis ir veicināt jauniešu zināšanas un interesi par NATO un starptautiskās drošības un aizsardzības politikas jautājumiem, tādējādi sekmējot jaunās paaudzes politisko iesaistīšanos, neatkarīgu izpētes darbu, analīzes un erudīcijas spēju uzlabošanos, kā arī NATO politisko un militāro lēmumu pieņemšanas procesa izpratni.

Konkursā var piedalīties ikviens Latvijas students un jaunietis vecumā no 18 līdz 26 gadiem, veidojot divu cilvēku komandu ar savu draugu, studiju biedru vai kolēģi. Komandai ir jāizstrādā un līdz š.g. 9.marta 16:00 uz abām e-pasta adresēm liga@lato.lv un zane.stavause@mfa.gov.lv jānosūta analītiska eseja (līdz 10000 zīmēm) par tēmu „NATO 60 gadu pieredze – quo vadis?”, apskatot trīs centrālos aspektus:

  • politiskais aspekts – NATO partnerības, NATO turpmākā paplašināšanās, jauna NATO stratēģiskā koncepcija;
  • militārais aspekts – NATO 5.pants vs. starptautiskās miera uzturēšanas operācijas ārpus NATO teritorijas;
  • Latvijas dalības NATO 5 gadu pieredzes novērtējums.

Nedēļas laikā esejas tiks izvērtētas un 16.martā tiks paziņotas 28 labākās komandas, kuras tiks aicinātas piedalīties NATO samita simulācijas spēlē 27.martā. Simulācijas spēles ietvaros katra komanda pārstāvēs vienu no NATO dalībvalstīm (tai skaitā Albāniju un Horvātiju) un tām būs jāpanāk vienošanās par samita deklarācijas tekstu, vienlaicīgi turpinot aizstāvēt savas valsts pozīciju konkrētajos politiskajos, militārajos, ekonomiskajos un/vai sociālajos jautājumos.

Komandu darbu, aktivitāti, argumentāciju un uzvedību vērtēs ekspertu komisija, kas pēc simulācijas spēles beigām paziņos 6 labākās komandas, kuras attiecīgi iegūs sekojošas balvas:

  1. Pirmo trīs vietu ieguvēji (6 personas) iegūs iespēju doties uz Beļģiju un viesoties NATO Galvenajā mītnē Briselē;
  2. Ceturtās vietas ieguvēji saņems grāmatnīcas „Valters un Rapa” dāvanu karti 100 Ls vērtībā;
  3. Piektās vietas ieguvēji saņems grāmatnīcas „Valters un Rapa” dāvanu karti 70 Ls vērtībā;
  4. Sestās vietas ieguvēji saņems grāmatnīcas „Valters un Rapa” dāvanu karti 40 Ls vērtībā;

KONKURSA NOLIKUMU un komandu PIETEIKUMA ANKETU (nolikuma pielikums Nr.1) iespējams lejuplādēt šeit: KONKURSA NOLIKUMS