LATO organizē NATO informatīvo akciju Latvijas skolās

30.03.2009. 11:01

Par godu NATO 60.gadadienai un Latvijas dalības NATO piecgadei, Latvijas Transatlantiskā Organizācija (LATO) sadarbībā ar NATO, Aizsardzības un Ārlietu ministrij š.g. 30.martā uzsāk plašu informatīvu akciju, kuras ietvaros pārstāvji no LATO, Nacionālajiem Bruņotajiem spēkiem (NBS), Aizsardzības ministrijas, Ārlietu ministrijas, ASV, Kanādas un Nīderlandes vēstniecības, kā arī Sorosa fonds-Latvija un Latvijas Universitātes apbraukās Latvijas pamatskolas un vidusskolas, lai informētu skolēnus un skolotājus par tādiem svarīgiem jautājumiem NATO būtība un mērķi, Latvijas dalība un pieredze NATO, kā arī Nacionālie Bruņotie spēki un to darbība pēc iestāšanās NATO.

Akcija ilgs līdz maija vidum ar nelielu pārtraukumu skolēnu Lieldienu brīvdienu laikā un kopumā aptvers piecdesmit skolas visā Latvijā – Latgales, Vidzemes, Zemgales, Kurzemes un Rīgas plānošanas reģionos.

Akcijas ietvaros skolās tiks demonstrēta Aizsardzības ministrijas īpaši skolēniem sagatavotā īsfilmiņa par Latvijas piecu gadu pieredzi NATO, ar nelielām vieslekcijām par NATO, Latvijas dalību un politisko/militāro attīstību uzstāsies eksperti no NBS, ministrijām, nevalstiskām organizācijām un izglītības iestādēm, kas arī ar prieku atbildēs uz skolēnu jautājumiem. Aktīvākajiem skolēniem būs iespēja iegūt organizatoru un sadarbības partneru sarūpētās noderīgas balviņas, savukārt skolu bibliotēkām tiks dāvinātas NATO tematikas grāmatas, informatīvie un audiovizuālie materiāli. Turklāt sadarbībā ar NBS tiks nodrošināta arī reģionālo militāro apakšvienību dalība, kā rezultātā skolēniem būs iespēja turpat skolās iepazīties ar NBS ekipējumu, ieročiem un transporta līdzekļiem, kā arī neformālā sarunā ar karavīriem noskaidrot viņu ikdienas un misiju piedzīvojumus.

Akcija tiks sākta ar vizītēm Latgales reģionā, apmeklējot desmit skolas Daugavpils, Krāslavas, Rēzeknes, Preiļu, Ludzas un Balvu rajonos. Pēc skolēnu brīvlaika, tiks apmeklētas skolas attiecīgi Vidzemes, Zemgales, Kurzemes un visbeidzot Rīgas reģionā (papildināts – pirmās nedēļas aprakstu lasīt šeit)