Latvijas jaunieši diskutēs par Latvijas 5 gadu pieredzi NATO

23.03.2009. 11:14

2009. gada 29. martā apritēs 5 gadi kopš Latvijas iestāšanās NATO. Līdz ar to ir svarīgi tagad izvērtēt to, kas ir sasniegts pēdējo piecu gadu laikā, kā arī saprast, ko Latvija ir ieguvusi no iestāšanās NATO, un kas mums jādara tālāk, lai stiprinātu Latvijas drošību.

Lai veicinātu atklātu dialogu par Latvijas 5 gadu pieredzi NATO un Latvijas drošības aspektiem ne tikai starp Latvijas lēmumu pieņēmējiem un jauniešiem, bet arī pašu jauniešu vidū, Latvijas Transatlantiskais jauniešu klubs, Tautas partijas Jaunatnes organizācija un Latvijas Transatlantiskā organizācija sadarbībā ar LR Aizsardzības ministriju 25. martā plkst. 16:30-19:30 organizē diskusiju „Latvijas 5 gadu pieredze NATO”, kura notiks LR Aizsardzības ministrijas telpās.

Diskusijas pirmajā daļā ar Latvijas 5 gadu pieredzi NATO jauniešus iepazīstinās un atbildēs uz jautājumiem Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Sārts, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Dalbiņš un Nacionālo Bruņoto Spēku pārstāvis. Tāpat diskusijas dalībniekus uzrunās Tautas partijas Jaunatnes organizācijas biedrs Rinalds Buškovs. Diskusiju moderēs Irīna Ivaškina, Latvijas Transatlantiskā jauniešu kluba prezidente.

Diskusijas otrajā daļā Latvijas jaunieši, tai skaitā dažādu jauniešu nevalstisko un politisko organizāciju pārstāvji diskutēs par Latvijas 5 gadu pieredzi NATO, mēģinot rast atbildi uz jautājumu, vai dalība NATO ir sekmējusi Latvijas drošību. Pēc diskusijas beigām tiek plānots apkopot diskusijas rezultātus un nopublicēt elektronisko brošūru latviešu un angļu valodā, Latvijas Transatlantiskās organizācijas mājas lapā – www.lato.lv .

Diskusijā piedalīsies aptuveni 25-30 jaunieši, kas pārstāvēs Latvijas Transatlantisko jauniešu klubu, Tautas partijas Jaunatnes organizāciju, Jaunā laika Jaunatnes nodaļu, apvienības “TB”/LNNK Jaunatnes nodaļu, biedrību „PATRIOTI.LV”, Latvijas Pirmās partijas (LPP) jauniešu organizāciju „Pirmie”, partiju „Visu Latvijai”, Jaunatnes sociāldemokrātisko savienību, Latvijas Konservatīvās jaunatnes apvienību, Latvijas Jaunatnes Padomi, un Latvijas universitātes.