NATO informatīvā akcija Latvijas skolās

18.03.2009. 11:18

Par godu NATO 60.gadadienai un Latvijas dalības NATO piecgadei, LATO sadarbībā ar NATO, Aizsardzības un Ārlietu ministriju plāno plašu informatīvu akciju “NATO informatīvais džips Latvijas skolās” visos Latvijas reģionos, kuras ietvaros pārstāvji no Aizsardzības ministrijas, Ārlietu ministrijas, Nacionālajiem Bruņotajiem spēkiem (NBS), LATO, ASV, Kanādas un Nīderlandes vēstniecības, kā arī Sorosa fonds-Latvija un Latvijas Universitātes apbraukās Latvijas pamatskolas un vidusskolas (īpašu uzsvaru liekot uz nomaļākām skolām), lai informētu skolēnus un skolotājus par tādiem svarīgiem jautājumiem kā NATO būtība, starptautiskās misijas un loma, Latvijas dalība NATO, līdzšinējā pieredze, kā arī NBS un to darbība.

nato_60_logo_smallwebam

Akcija sāksies š.g. 30.martā un ilgs līdz 14.maijam (ar pārtraukumu aprīļa sākumā skolēnu brīvdienu laikā). Tās laikā paredzēts viesoties 50 skolās – katrā reģionā aptuveni 10 skolās.

Katra skolas apmeklējuma ietvaros tiks demonstrēta Aizsardzības ministrijas sagatavotā īsfilma par Latvijas piecu gadu pieredzi NATO, ar nelielām vieslekcijām uzstāsies pāstāvji no minētajām institūcijām un aktīvākajiem skolēniem būs iespēja laimēt organizatoru un sadarbības partneru sarūpētās balviņas.

Akcijas grafiks:
30.marts – 2.aprīlis (+14.aprīlis) – Latgales plānošanas reģions
15.aprīlis – 20.aprīlis – Vidzemes plānošanas reģions
22.aprīlis – 28.aprīlis – Zemgales plānošanas reģions
29.aprīlis – 7.maijs – Kurzemes plānošanas reģions
8.maijs – 14.maijs – Rīgas plānošanas reģions.