Noskaidroti Latvijas pārstāvji NATO jauniešu samitam

10.03.2009. 11:23

9. martā noslēgusies otrā atlases kārta jauno līderu forumam “‘NATO in 2020: What lies ahead?’ , kas š.g. 2. -4. aprīlī paralēli NATO samitam notiks Starsbūrā, Francijā. No četriem vislabākajiem kandidātiem, kuru CV un motivācijas vēstulels tika nosūtītas uz Atlantijas līguma asociāciju (Atlantic Treaty Association) tālākai izvērtēšanai, tika izvēlēti nevis viens, bet divi kandidāti – Uldis Šalajevs un Arvils Zeltiņš.  Izvērtēšanas komisija augsti novērtēja minētu kandidātu motivācijas vēstules un līdzšinējo pieredzi, līdz ar to Latviju NATO jauniešu samitā pārstāvēs divi aktīvi jaunieši.

Arvils Zeltiņš, 22 gadi, RSU Eiropas Studiju fakultātes, starptautisko attiecību 4. gada students, LR Ārlietu ministrijas Drošības politikas departamenta direktora asistents:

“Tas ir milzīgs gods pārstāvēt savu valsti ļoti nozīmīgas organizācijas pasākumā, kas šodien ir Latvijai pašsaprotama, bet pirms 10 gadiem vēl šķietami tāls mērķis. Centīšos pārstāvēt savu valsti godam, uzsverot, ka tieši jauno NATO dalībvalstu uzstādījumi par NATO nākotni ir progresīvākie, jo pilni iniciatīvas un paškritikas, turklāt mūsu nācijai ir reāla apdraudējuma pieredze arī pēc Otrā pasaules kara, bet vecajām NATO valstīm tās pietrūkst.”

Uldis Šalajevs, 26 gadi, Latvijas Jaunatnes padomes viceprezidents:

“Pārstāvējis Latviju starptautiskajā arēnā esmu ne pirmo reizi vien, tomēr ikreiz tas man ir bijis liels gods un patiess lepnums, jauns izaicinājums. Protams, bija liels un patīkams pārsteigums, saņemot apsveikumu elektroniskajā pastā no Briseles par iespēju pārstāvēt Latviju NATO jauniešu samitā Strasbūrā, kur paralēli notiks arī NATO 60.gadadienas samits ar pasaules valstu “lielajiem” līderiem.”