Rīgas centrā tika atzīmēta Latvijas dalības NATO piecu gadu jubileja

29.03.2009. 11:04

2004. gada 29. martā Latvija kļuva par pilntiesīgu NATO dalībvalsti, tādējādi iegūstot spēcīgu drošības garantu. Šobrīd ir pagājuši jau pieci gadi kopš šīs nozīmīgās dienas, tāpēc, atzīmējot šo jubileju, Latvijas Transatlantiskā organizācija sadarbībā ar LR Aizsardzības ministriju, LR Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un ar LR Ārlietu ministrijas un A/S „Laima” atbalstu 29. martā, svētdien, no plkst. 10:00 līdz 17:00 pašā Rīgas centrā, laukumā pie Brīvības pieminekļa, organizēja publisku informatīvo akciju, kurā tika aicināti piedalīties visi interesenti.

Par spīti drēgnajiem laika apstākļiem interese par NATO, Latvijas dalību NATO un Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS), militāro ekipējumu un tehniku, tai skaitā militāro transporta līdzekli HMMWV, bija liela.

Informatīvā akcija aizsākās ar viktorīnu, kur interesentiem bija iespējams ne tikai pārbaudīt savas zināšanas par tēmām, kas saistītas ar NATO, Latvijas drošību un NBS, bet arī iegūt vērtīgas balvas. Akcijas turpinājumā kopumā 104 brīvprātīgie, no kuriem 90 bija jaunsargi, veidoja masu uzrakstu par godu Latvijas piecgadei NATO – „LV 5 NATO”. Pēc šīs akcijas Raimonda Bergmaņa pavadībā tika uzsākta stafete, kur aktīviem interesentiem tika dota iespēja sacensties, veidojot burtu kombināciju LV 5 NATO. Informatīvo akciju ar savu klātbūtni pagodināja arī valsts augstākās amatpersonas – Valsts Prezidents Valdis Zatlers un Aizsardzības ministrs Imants Lieģis. Pasākumu noslēdza Latvijas NBS orķestra uzstāšanās.

Fotogrāfijas no pasākuma var apskatīt šeit