Sācies konkurss vidusskolēniem „Aliante 2009”.

02.03.2009. 11:20

aliante2009banner

Latvijas Transatlantiskais jauniešu klubs (LTJK) aicina Latvijas jauniešus vecumā no 15 līdz 19 gadiem piedalīties konkursā “Aliante 2009”.

Konkurss Aliante notiek jau devīto gadu un ir domāts visiem, kam pietiek drosmes pārbaudīt savas zināšanas un iemaņas, piedaloties starptautiskā konkursā un sacenšoties ar jauniešiem no citām valstīm. Latvijā konkurss notiek jau sesto gadu.

Konkursa mērķis ir veicināt jauniešu interesi ne tikai par NATO, bet par drošības politiku Eiropā kopumā. Šogad cīņā par galveno balvu piedalīsies skolēni no divpadsmit Eiropas valstīm – Čehijas Republikas, Ungārijas, Gruzijas, Lietuvas, Latvijas, Polijas, Rumānijas, Slovākijas, Lielbritānijas, Vācijas, Ukrainas – un ASV.

Konkurss notiek trīs kārtās. Pirmā no tām notiks tikai ar interneta starpniecību līdz 2008. gada 22. marta plkst. 22.59, komandām atbildot uz 20 testa jautājumiem par NATO un drošības situāciju kopumā. Otrā kārta, kurā iekļūs pirmās kārtas veiksminieki, kas būs pareizi atbildējuši vismaz uz 15 jautājumiem, notiks nacionālā līmenī, komandām atbildot uz 35 atvērtajiem jautājumiem rakstiskā veidā un atbildes nosūtot LTJK (vienu eksemplāru printētā veidā, otru – elektroniski uz e-pastu: aliante.latvia@gmail.com. Trešajā kārtā – finālā – iekļūs labākās komandas no katras valsts. Kopumā finālā piedalīsies 40 nacionālās komandas no visām dalībvalstīm.

Fināls notiks no 29. jūnija līdz 4. jūlijam Lietuvā, Kauņā. Tur tiks izveidotas 20 komandas, kurā katrā būs divu dažādu valstu nacionālās komandas. Septiņas labākās fināla komandas septembrī dosies vienreizējā braucienā uz Čehijas Republiku. Uzvarētājiem būs iespēja izbaudīt neaizmirstamu ceļojumu uz vienu no skaistākajām Centrāleiropas valstīm, piedalīties unikālā pasākumā – NATO dienās Ostravā, kas ir lielākais militārais šovs Centrāleiropā, kā arī apmeklēt vietas, kurās tūristi parasti netiek ielaisti!

Katra komanda jāizveido diviem dalībniekiem, un tai jābūt sastādītai saskaņā ar “Konkursa Aliante 2009” dalības noteikumiem”, kurus varat atrast projekta mājas lapā www.project-aliante.org. Konkursā no vienas skolas var piedalīties neierobežots skaits komandu.