Latvijas jaunieši dodas uz Strasbūru pārstāvēt Latviju NATO jauniešu samitā „NATO 2020: kāda būs Alianses loma?”

01.04.2009. 10:57

Šodien, 1. aprīlī Latvijas jaunieši – Uldis Šalajevs, Latvijas Jaunatnes padomes viceprezidents, un Arvils Zeltiņš, RSU Eiropas Studiju fakultātes, starptautisko attiecību 4. kursa students – dosies uz Strasbūru, lai pārstāvētu Latviju NATO jauniešu samitā „NATO 2020: Kāda būs Alianses loma?”, kas norisināsies laika periodā no 2009.gada 2.aprīļa līdz 3.aprīlīm paralēli NATO dalībvalstu līderu samitam.

Jauno līderu forumu organizēšana NATO samita ietvaros jau ir kļuvusi par tradīciju. Līdzīgi kā iepriekšējos gados Prāgā (2002.), Stambulā (2004.), Rīgā (2006.), Bukarestē (2008.) šogad Strasbūrā nākotnes jaunie līderi no abām Atlantijas okeāna pusēm.


„Tikšanās laikā ar augsta līmeņa ekspertiem vēlētos pārrunāt gan par Ziemeļatlantijas līguma organizācijas labāko iegūto pieredzi miera un stabilitātes nodrošināšanā Eiropā 60 gadu laikā, gan par NATO ikdienas jautājumiem, piemēram, par turpmāko NATO kolektīvās drošības nodrošināšanu, NATO paplašināšanās politiku, kaujas gatavības efektivizēšanu NATO 5. paragrāfa nodrošināšanai, turpmāko NATO un ES savstarpējo sadarbību, NATO paveikto kopš NATO Samita Rīgā 2006.gadā”, kā arī par NATO stratēģiju cīņā ar „modernajiem” draudiem globālās drošības arhitektūras kontekstā turpmākajos 10 gados un citiem nozīmīgiem NATO attīstības stratēģijas jautājumiem,”
norāda Uldis Šalajevs, Latvijas Jaunatnes padomes viceprezidents un partijas Jaunais laiks Jaunatnes nodaļas aktīvists.āna pusēm NATO 60.gadadienas priekšvakarā apspriedīs NATO nākotni un jaunos drošības izaicinājumus, kā arī tiksies ar prominentiem pasaules politikas ekspertiem un politiķiem, tai skaitā ar NATO ģenerālsekretāru Jāpu de Hopu Shēferu. Kopumā NATO jauniešu samitā piedalīsies ap 300 jauniešu no 57 pasaules valstīm.

Jau ziņots, ka 2009.gada 9.martā, noslēdzoties II atlases kārtai, no četriem vislabākajiem kandidātiem, kuru CV un motivācijas vēstules tika nosūtītas uz Atlantijas līguma asociāciju (Atlantic Treaty Association) tālākai izvērtēšanai, tika izvēlēti nevis viens, bet divi kandidāti – Uldis Šalajevs un Arvils Zeltiņš. Izvērtēšanas komisija augsti novērtēja minētu kandidātu motivācijas vēstules un līdzšinējo pieredzi, līdz ar to Latviju NATO jauniešu samitā pārstāvēs divi aktīvi jaunieši.

Šogad NATO jauniešu samitu organizē NATO Publiskās Diplomātijas nodaļa, Atlantic Treaty Association, Youth Atlantic Treaty Association, the Atlantic Council of the United States, l’Ecole Nationale D’Administration (ENA) un l’Office Franco-Allemand pour la Jeunesse (OFAL).

Latvijas Transatlantiskā organizācija un Latvijas Transatlantiskais jauniešu klubs ir pasākuma nacionālie koordinatori Latvijā.

NATO Youth Summit Programme

NATO jauniešu samita tiešraide