NATO informatīvā akcija dodas tālāk uz Zemgali

22.04.2009. 10:18

Jau kopš 30.marta Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar NATO, Aizsardzības ministriju un Ārlietu ministriju īsteno plašu informatīvo kampaņu Latvijas skolās par NATO un Latvijas dalības NATO pieredzi.

Līdz šim LATO komanda jau ir pabijusi Latgales un Vidzemes reģionā, kopā viesojoties jau 20 skolās.

Sākot no 22. aprīļa līdz 28.aprīlim LATO viesosies Zemgales reģionā, apbraukājot kopumā 10 skolas Dobeles, Jelgavas, Bauskas, Aizkraukles un Jēkabpils rajonos:

– 22.aprīlī – Dobeles valsts ģimnāzija un Augstkalnes vidusskola;
– 23.aprīlī – Zaļenieku arodvidusskola un Vilces pamatskola;
– 24.aprīlī – Iecavas vidusskola un Skaistkalnes vidusskola;
– 27.aprīlī – Mazzalves pamatskola un Neretas vidusskola;
– 28.aprīlī – Viesītes vidusskola un Biržu internātskola, pamatskola.

Informatīvās akcijas ietvaros Zemgales reģionā viesoties pārstāvji no LATO, Nacionālajiem Bruņotajiem spēkiem (NBS) un ASV vēstniecības. Kopumā projektā ir iesaistīti arī Aizsardzības ministrijas, Ārlietu ministrijas, Kanādas un Nīderlandes vēstniecības, kā arī Sorosa fonds-Latvija un Latvijas Universitātes eksperti, kas līdz ar LATO komandu viesojas gan lielākās, gan mazākās Latvijas pamatskolās un vidusskolās, lai informētu skolēnus un skolotājus par tādiem svarīgiem jautājumiem kā NATO būtība un mērķi, Latvijas dalība un pieredze NATO, kā arī Nacionālie Bruņotie spēki un to darbība pēc iestāšanās NATO.

Katras vizītes laikā tiek demonstrēta Aizsardzības ministrijas īpaši skolēniem sagatavotā īsfilma par Latvijas piecu gadu pieredzi NATO un ar nelielām vieslekcijām par NATO, Latvijas dalību un politisko/militāro attīstību uzstājas minētie eksperti. Aktīvākajiem skolēniem ir iespēja iegūt organizatoru un sadarbības partneru sarūpētās noderīgās balviņas, savukārt skolu bibliotēkām tiek dāvinātas NATO, NBS un drošības tematikas grāmatas, informatīvie un audiovizuālie materiāli.

Turklāt, lai padarītu vizītes skolēniem interesantākas, sadarbībā ar NBS tiek nodrošināta reģionālo militāro apakšvienību dalība akcijā, kas ļauj skolēniem iepazīties ar NBS ekipējumu, ieročiem un transporta līdzekļiem, kā arī neformālā sarunā ar karavīriem noskaidrot viņu ikdienas un misiju piedzīvojumus.

Akcija aptvers visus Latvijas reģionus un ilgs līdz maija vidum.

BILDES skatīt šeit