NATO informatīvā akcija turpinās Vidzemē

15.04.2009. 10:46

Š.g. 30.martā Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar NATO, LR Aizsardzības ministriju un Ārlietu ministriju sāka plašu informatīvo kampaņu Latvijas skolās par NATO un Latvijas dalības NATO pieredzi un vispirms devās uz skolām Latgales reģionā. Vakar, 14.aprīlī notika vizīte pēdējā Latgales reģionā – Baltinavas vidusskolā, un 15.aprīlī LATO komanda dodas tālāk uz Vidzemi, apciemojot skolas Valmieras, Valkas, Cēsu un Alūksnes rajonos:

Informatīvās akcijas ietvaros pārstāvji no LATO, Nacionālajiem Bruņotajiem spēkiem (NBS), Aizsardzības ministrijas, Ārlietu ministrijas, ASV, Kanādas un Nīderlandes vēstniecības, kā arī Sorosa fonds-Latvija un Latvijas Universitātes apbraukās gan lielākas, gan mazākas Latvijas pamatskolas un vidusskolas, lai informētu skolēnus un skolotājus par tādiem svarīgiem jautājumiem kā NATO būtība un mērķi, Latvijas dalība un pieredze NATO, kā arī Nacionālie Bruņotie spēki un to darbība pēc iestāšanās NATO. Skolās tiks demonstrēta Aizsardzības ministrijas īpaši skolēniem sagatavotā īsfilma par Latvijas piecu gadu pieredzi NATO; ar nelielām vieslekcijām par NATO, Latvijas dalību un politisko/militāro attīstību uzstāsies minētie eksperti, kas arī ar prieku atbildēs uz skolēnu jautājumiem. Aktīvākajiem skolēniem būs iespēja iegūt organizatoru un sadarbības partneru sarūpētās noderīgās balviņas, savukārt skolu bibliotēkām tiks dāvinātas NATO tematikas grāmatas, informatīvie un audiovizuālie materiāli.

Turklāt, lai padarītu vizītes skolēniem interesantākas, sadarbībā ar NBS tiks nodrošināta reģionālo militāro apakšvienību dalība akcijā, kas ļaus skolēniem iepazīties ar NBS ekipējumu, ieročiem un transporta līdzekļiem, kā arī neformālā sarunā ar karavīriem noskaidrot viņu ikdienas un misiju piedzīvojumus.

Akcija aptvers visus Latvijas reģionus un ilgs līdz maija vidum.