NATO Samita simulācijas spēles uzvarētāji dodas uz Briseli

23.04.2009. 10:13

Šodien, 23.aprīlī, uz NATO galveno mītni Briselē, Beļģijā, dodas seši jaunieši, kas uzvarēja Latvijas dalības NATO piecgadei un NATO dibināšanas 60.jubilejai veltītajā konkursā „NATO 60 gadu pieredze – quo vadis?”

Konkursu rīkoja Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar NATO, Ārlietu un Aizsardzības ministriju. Tā ietvaros studentiem un aktīviem jauniešiem vecumā no 18 līdz 26 gadiem bija jāiesniedz eseja par NATO politiskajiem un militārajiem aspektiem, kā arī Latvijas piecu gadu pieredzi NATO dalībvalsts statusā. Īpaša vērtēšanas komisija, kuras sastāvā bija pārstāvji no gan no LATO, gan Ārlietu un Aizsardzības ministrijas, izvērtēja esejas un noteica komandas, kas piedalīsies konkursa otrajā kārtā – NATO samita simulācijas spēlē. Kopumā tika izvēlētas 26 komandas (katra 2 cilvēku sastāvā) un katrai no tām tika piešķirta viena pārstāvamā NATO dalībvalsts.

Spēles laikā komandām vajadzēja vienoties par kopīgu deklarāciju tādos jautājumos kā NATO galvenie nākotnes izaicinājumi, Gruzijas, Ukrainas un Balkānu valstu izredzes tikt uzņemtām organizācijā un NATO turpmākā attiecību veidošana ar Krieviju, mēģinot rast kompromisu un vienlaicīgi tomēr aizstāvot savas valsts intereses.

Konkursa mērķis bija veicināt jauniešu zināšanas un interesi par NATO un starptautiskās drošības un aizsardzības politikas jautājumiem, tādējādi sekmējot jauniešu politisko iesaistīšanos, neatkarīgu izpētes darbu un zināšanas, kā arī NATO politisko un militāro lēmumu pieņemšanas procesa izpratni.

Trīs aktīvākās un zinošākās komandas ieguva galveno balvu – iespēju apmeklēt NATO galveno mītni Briselē un, tiekoties gan ar Latvijas, gan citu valstu delegāciju pārstāvjiem, dziļāk iepazīties ar aktuālajiem NATO dienaskārtības jautājumiem. Savukārt vēl 4.-6.vietas ieguvēji ieguva grāmatnīcas “Valters un Rapa” dāvanu kartes dažādā vērtībā.