NATO Samita simulācijas spēles uzvarētāji viesojās NATO galvenajā mītnē Briselē

27.04.2009. 10:06

23.-24. aprīlī 6 aktīvākie Latvijas jaunieši viesojās NATO galvenajā mītnē Briselē, Beļģijā, kur viņi tikās ar NATO, kā arī ar Latvijas un ASV diplomātisko pārstāvniecību pārstāvjiem.

Šie studenti pierādīja savas zināšanas un aktivitāti, piedaloties konkursā „NATO 60 gadu pieredze – quo vadis?”, kurš noritēja divās kārtās. Jauniešiem vajadzēja ne tikai uzrakstīt eseju par NATO politiskajiem un militārajiem aspektiem, kā arī Latvijas piecu gadu pieredzi NATO dalībvalsts statusā, bet arī aktīvi piedalīties NATO samita simulācijas spēlē, kur viņiem vajadzēja pārstāvēt vienu no NATO dalībvalstīm un vienoties par kopīgo deklarāciju.

Izvērtēšanas komisija, kurā piedalījās LATO, Ārlietu ministrijas, Aizsardzības ministrijas un Latvijas Ārpolitikas Institūta pārstāvji, augsti novērtēja šo jauniešu zināšanas, argumentācijas prasmes un aktivitāti, piešķirot galveno balvu – braucienu uz NATO galveno mītni Briselē.

Vizītes ietvaros jaunieši tikās ar:

– Latvijas diplomātiskās pārstāvniecības NATO pārstāvjiem – ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Jāni Eichmani, LR NBS militāro pārstāvi Jūras spēku jautājumos Kptlt. Vitāliju Klimanovu un padomnieci Ditu Putnaērgli.

– NATO pārstāvjiem – NATO Publiskās diplomātijas nodaļas pārstāvi Igaunijai, Latvijai un Lietuvai Neringu Vairsbrodi un NATO Publiskās diplomātijas nodaļas pārstāvi Afganistānai, Bulgārijai un Rumānijai Dr. Nadju Milanovu.

– ASV diplomātiskās pārstāvniecības NATO pārstāvjiem – ASV patstāvīgā pārstāvja vietnieku Valteru Andrusyszynu (Walter Andrusyszyn).

Vizītes laikā jaunieši apsprieda tādas tēmas kā NATO operācijas, partnerattiecības un NATO nākotne pēc NATO jubilejas samitā Stasbūrā/Kēlā, kur tika atzīmēta Alianses 60. gadu jubileja.

Vairāk par konkursa norisi:

Konkursa “NATO 60 gadu pieredze – quo vadis?” uzvarētāji dodas uz Briseli

NATO samita simulācijas spēlē uzvar Lielbritānijas, ASV un Francijas komandas

Jaunieši no visas Latvijas iejutīsies NATO valstu un valdību vadītāju lomās

Noskaidroti konkursa „NATO 60 gadu pieredze – quo vadis?” pirmās kārtas uzvarētāji!

Piedalies NATO samita simulācijas spēlē un brauc uz NATO galveno mītni Briselē!

Fotogrāfijas var apskatīt šeit