8.maijā sākās NATO informatīvās akcijas pēdējais posms Rīgas reģiona skolās

07.05.2009. 15:11

Latvijas dalības NATO piektajai gadskārtai, kā arī NATO dibināšanas 60.jubilejai veltītā NATO informatīvā akcija, ko organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar NATO, Aizsardzības ministriju, Nacionālajiem Bruņotajiem spēkiem (NBS) un Ārlietu ministriju, kopš š.g. 30.marta ir apmeklējusi jau 40 skolas četros Latvijas reģionos – Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē – un 8.maijā uzsāk vizītes pēdējā, vēl neapmeklētajā Latvijas reģionā – Rīgas reģionā, viesojoties kopumā 10 skolās Ogres, Limbažu un Tukuma rajonos.

Akcijas ietvaros Rīgas reģionā tiks apmeklētas gan pamatskolas, vidusskolas, gan internātskolas un tajās uzstāsies virkne prominentu amatpersonu. It īpaši jāuzsver Latvijas valsts prezidenta Valda Zatlera vizīte Madlienas vidusskolā, kā arī Kanādas vēstnieka Skota Heteringtona (R. Scott Heatherington) un ASV vēstniecības Latvijā pilnvarotā lietveža pārstāvja Brūsa Rodžersa (Bruce Rogers) dalība:

– 8.maijs – Ķeipenes pamatskola un Taurupes vidusskola, kurās lektori būs LATO pārstāve Līga Bērziņa, kā arī NBS pārstāvis dižkareivis Toms Lepsis;

– 11.maijs – Madlienas vidusskola, kuru apmeklēs valsts prezidents Valdis Zatlers, un Jumpravas vidusskola, kurā uzstāsies LATO valdes priekšsēdētājs Toms Baumanis;

– 12.maijs – Salacgrīvas vidusskola un Staiceles vidusskola, kurās lektori būs LATO pārstāve Līga Bērziņa un NBS pārstāvis dižkareivis Toms Lepsis;

– 13.maijs – Katvaru internātskola un Alojas Ausekļa vidusskola, kurā uzstāsies Kanādas vēstnieks Skots Heteringtons, kā arī NBS pārstāvis dižkareivis Toms Lepsis;

– 14.maijs – Irlavas vidusskola un Džūkstes vidusskola, kurās lektors būs Sorosa Fonda – Latvija programmas „Plašākas Eiropas Inicitīva” direktors Mārtiņš Mūrnieks, kā arī NBS pārstāvis dižkareivis Toms Lepsis.

Informatīvās akcijas mērķis ir informēt skolēnus un skolotājus par tādiem svarīgiem jautājumiem kā NATO būtība un mērķi, Latvijas dalība un pieredze NATO, kā arī Nacionālie Bruņotie spēki un to darbība pēc iestāšanās NATO.

Katras vizītes laikā tiek demonstrēta Aizsardzības ministrijas īpaši skolēniem sagatavotā īsfilma par Latvijas piecu gadu pieredzi NATO un ar nelielām vieslekcijām par NATO, Latvijas dalību un politisko/militāro attīstību uzstājas dažādu valsts, izglītības un nevalstisko iestāžu, kā arī ārvalstu vēstniecību eksperti. Aktīvākajiem skolēniem ir iespēja iegūt organizatoru un sadarbības partneru sarūpētās noderīgās balviņas, savukārt skolu bibliotēkām tiek dāvinātas NATO, NBS un drošības tematikas grāmatas, informatīvie un audiovizuālie materiāli.

Turklāt, lai padarītu vizītes skolēniem interesantākas, sadarbībā ar NBS tiek nodrošināta reģionālo militāro apakšvienību dalība akcijā, kas ļauj skolēniem iepazīties ar NBS ekipējumu, ieročiem un transporta līdzekļiem, kā arī neformālā sarunā ar karavīriem noskaidrot viņu ikdienas gaitas un nereti arī misiju piedzīvojumus.

BILDES skatīt šeit