Publiskā diskusija „Aktuālie izaicinājumi Ukrainas politiskajai un ekonomiskajai attīstībai”

28.05.2009. 15:00

Baltijas – Melnās Jūras alianse (BMJA) sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā, Latvijas Transatlantisko organizāciju, kā arī ar Sorosa Fonda – Latvijā atbalstu š.g. 2.jūnijā rīko publisku diskusiju Aktuālie izaicinājumi Ukrainas politiskajai un ekonomiskajai attīstībai”. Diskusija noritēs Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, no plkst. 14:00-16:45.

Diskusijas mērķis ir iztirzāt šā brīža politisko un ekonomisko situāciju Ukrainā, diskutēt par ekonomikas ietekmi uz valsts ārējo un iekšējo politiku, veicināt diskusiju par Ukrainas tālāko attīstību, aplūkojot arī Ukrainas attiecības ar Krieviju, Eiropas Savienību un NATO.

Diskusijā piedalīsies Dr. Anders Aslunds, pazīstamais zviedru izcelsmes eksperts. Dr.Aslunda specialitāte ir pēc-padomju ekonomiku transformācija, ar padziļinātu ekspertīzi tieši Ukrainas un Krievijas jautājumos. Diskusijas sākumā Dr.Aslunds prezentēs savu jauno grāmatu „Kā Ukraina kļuva par tirgus ekonomiku un demokrātiju” (2009, How Ukraine Became A Market Economy and Democracy). Kopā ar Dr.Aslundu Ukrainas izaicinājumus un nākotnes perspektīvas apspriedīs Ukrainas nacionālās augstskolas „Kijevas-Mohulas Akadēmija” profesors Igors Burakovskis un BMJA valdes loceklis, bijušais LR Ārlietu ministrs Dr. Artis Pabriks.

Pasākuma darba valoda ir angļu.