Latvijas eksperti piedalās Krimas TV diskusiju ciklā par eiroatlantisko integrāciju

03.08.2009. 14:55

Šodien, 3.augustā sākas Ukrainas Krimas autonomā apgabala televīzijas kompānijas  „Čornomorska” un LATO kopīgi īstenotā projekta “Skats uz Eiropu” otrā daļa  kura ietvaros 12 TV diskusiju ciklā „Viss ir iemspējams” eksperti no Ukrainas un jaunajām Eiropas Savienības dalībvalstīm, t.sk. Latvijas, diskutēs par dažādiem Eiroatlantiskās integrācijas jautājumiem.

Projekta „Skats uz Eiropu ietvaros š.g. 25.-30.maijā notika Krimas žurnālistu, ekspertu un nevalstisko organizāciju pārstāvju vizīte Latvijā, kuras laikā delegācija iepazinās ar Latvijas ES integrācijas pieredzi un esošo situāciju kā jaunajai ES dalībvalstij.

Projekta otrajā fāzē no 3. augusta līdz 14.septembrim Krimā tiek organizēts TV diskusiju cikls, kurā piedalās vizītē Latvijā bijušie delegacijas dalibnieki, kā arī citi vietējie eksperti un žurnālisti, kuri dalās un diskutē par saviem novērojumiem. Katra no diskusijām ir veltīta konkrētai tēmai un katrā no tā piedalās arī neatkarīgs eksperts no Latvijas, tādējādi dodot papildus ieguldījumu diskusijas kvalitātē un nodrošinot diskusiju ar objektīvu analizi un informāciju.

Kopumā Latvijas ekspertu dalība paredzēta sešās no divpadsmit pārraidēm:

  • Vai Ukraina ir Eiropas nācija? – Latviju pārstāvēs Pēteris Vinķelis, sabiedriskās politikas un ekonomisko jautājumu konsultants;
  • Reģionālā ekonomiskā attīstība – Latviju pārstāvēs Ainārs Grīviņš, Limbažu domes izpilddirektors;
  • Vietējās pašvaldības, caurredzamība un vietējo autoritāšu atskaitīšanās sabiedrībai – Latviju pārstāvēs Tālis Puķītis, Rīgas rajona padomes priekšsēdētājs;
  • Bez nevalstiskā sektora nav iespējama eiropeiska sabiedrībaZinta Miezaine, NVO “Risinājumu darbnīca” valdes priekšsēdētāja;
  • Cilvēktiesību aizsardzība -Ilona Kronberga, Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS pētniece;
  • Krimas izredzes kļūt par ES kūrortu – Latviju pārstāvēs Vilnis Vitkovskis, Liepājas domes Attīstības departamenta vadītājs.

Projekta mērķis ir uzlabot Krimas iedzīvotāju zināšanas un izpratni par ES reformu pieredzi un iespējamo Ukrainas attīstību, kā arī nodot vietējiem ekspertiem un žurnālistiem jauno ES dalībvalstu „know how” pieredzi.

Projekts tiek īstenots ar Sorosa Fonda – Latvija atbalstu.