Publiskā akcijā tiks pieminēta Krievijas – Gruzijas kara gadadiena

06.08.2009. 14:52

Lai paustu publisku atbalstu Gruzijai un aicinātu starptautisko sabiedrību aktīvāk iesaistīties ieilgušās bīstamās pēckara situācijas risināšanā, Latvijas nevalstiskās organizācijas piektdien, 7. augustā, plkst. 14:00 pie Gruzijas vēstniecības ēkas Raiņa bulvārī 3, rīko publisku akciju. Pasākuma ietvaros tiks veidots Gruzijas karogs no baltām un sarkanām rozēm.

Akcija aizsāksies ar klusuma brīdi kara upuru piemiņai, kas vienlaicīgi notiks arī Gruzijā.

Latvijas iedzīvotāji ir aicināti pievienoties akcijai, līdzi ņemot ziedus!

Šajā nedēļas nogalē aprit gads kopš Krievija uzsāka karadarbību Gruzijas teritorijā.

Krievijas – Gruzijas 2008.gada augusta kara laikā izveidotā Latvijas nevalstisko organizāciju (NVO) domubiedru grupa, ko pārstāv Baltijas – Melnās jūras alianse (BMJA), Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO), Latvijas Transatlantiskais jauniešu klubs (LTJK), Eiropas Kustība Latvijā (EKL), Jaunatnes organizāciju apvienība „IMKA Latvija”, Latvijas – Gruzijas sadarbības fonds, Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS), Latvijas Sarkanais Krusts, Latvijas Konservatīvā Jaunatnes apvienība (LKJA) un Latvijas Gruzīnu biedrība „Samšoblo” uzskata, ka faktiskā situācija gadu pēc formālas karadarbības pārtraukšanas joprojām apdraud Gruzijas suverenitāti, demokrātisku attīstību, valsts un reģiona drošību.

BMJA valdes priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte par šā brīža situāciju Gruzijā saka: „Divdesmit procenti no Gruzijas starptautiski atzītās teritorijas joprojām ir Krievijas karaspēka okupēti, kas ir pretrunā ar pagājušā gada 12. augustā Tbilisi noslēgto Sešu punktu pamiera līgumu. Gruzijā joprojām atrodas ap 35 tūkstošiem bēgļu, kuri nevar atgriezties mājās, jo tās atrodas Krievijas okupētajās teritorijās un daļa no mājvietām pat ir tīši iznīcinātas. Iedzīvotāji Abhāzijā, Dienvidosetijā un to pierobežā ik dienas cieš no uzbrukumiem un cilvēktiesību pārkāpumiem. Un satraucoši ir tas, ka pēdējā laika Krievijas retorika attiecībā pret Gruziju kļūst arvien agresīvāka.”

Mēs aicinām Latvijas iedzīvotājus, kuriem nav vienaldzīgs Gruzijas tālākais liktenis, paust atbalstu un solidaritāti šai valstij, aicinot Eiropas Savienības un NATO dalībvalstu valdības (tostarp Latvijas) aktīvi iestāties par to, lai kara sekas tiktu iespējami ātri likvidētas, Krievijas karaspēks izvests no Gruzijas un bēgļiem ļauta iespēja atgriezties mājās spēcīgas starptautiskas novērošanas misijas uzraudzībā.

Ieteikt draugiem.lv