Rīgā notiks pētījuma prezentācija par kodolieroču nākotni NATO

03.09.2009. 14:06

Turpinot veicināt diskusiju par ārējās un drošības politikas tēmām, Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) un Frīdriha Eberta Fonds (FES) organizē Stokholmas Starptautiskā miera pētījumu institūta (SIPRI) pētnieka Jana Entonija (Ian Anthony) pētījuma „Kodolieroču nākotne NATO” („The Future of Nuclear Weapons in NATO”) prezentāciju, kura notiks ceturtdien, 10. septembrī FES birojā Kr. Valdemāra 33-12 Rīgā plkst. 15:00-17:00. Prezentācijas darba valoda ir angļu

Pētījums piedāvā interesantu kodolieroču lomas novērtējumu Eiropas drošībā un aplūko iespējamas alternatīvas pieejas esošajai realizētajai politikai. Pētījums ir balstīts uz akadēmiskajiem ziņojumiem par pašreizējo kodolieroču lomu NATO politikā, kā arī apskata dažādus militāri tehniskus jautājumus un kodolieroču kontroles stratēģiju dažādās NATO dalībvalstīs.

Prezentācijas beigās notiks ekspertu diskusija, kurā piedalīsies eksperti no Latvijas, Lietuvas un Zviedrijas. Diskusiju moderēs LATO valdes priekšsēdētajs Toms Baumanis un Martin Gemzell, FES Zviedrija.

Dr. Jans Entonijs ir SIPRI pētnieks un Bruņojuma kontroles un neizplatīšanas programmas vadītājs, kas ir publicējis vairākus pētījumus par kodolieroču un bruņojuma kontroles jautājumiem.