Publiska diskusija „Krievijas aizsardzības politika – vai sagaidāmas pārmaiņas?”

08.10.2009. 11:09

Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar Baltijas-Melnās Jūras Aliansi, Latvijas Ārpolitikas institūtu, LR Aizsardzības ministriju un LR Ārlietu ministriju š.g. 14. oktobrī no pulksten 13:00 līdz 14:30, Eiropas Savienības mājas 2. stāva konferenču zālē Rīgā, Aspazijas bulvārī 28 notiks publiska diskusija „Krievijas aizsardzības politika – vai sagaidāmas pārmaiņas?”.

Diskusijas ietvaros plānots pārrunāt jautājumus par aktualitātēm Krievijas aizsardzības politikā, kā, piemēram, grozījumi likumā „par aizsardzību”, nesenās militārās mācības Baltijas valstu pierobežā un itin biežie NATO un Eiropas Savienības valstu gaisa telpu pārkāpumi, kā arī Krievijas izteiktais piedāvājums par jaunas drošības arhitektūras izveidi. Plānots diskutēt arī par Krievijas un ASV attiecībām Baraka Obamas administrācijas laikā, kā arī apskatīt kāda ir Krievijas aktivitāšu ietekme uz transatlantisko, Eiropas un Baltijas valstu drošību.

Diskusijā piedalīsies:
Toms Baumanis, Latvijas Transatlantiskās organizācijas valdes priekšsēdētājs;
Sarmīte Ēlerte, Baltijas – Melnās jūras alianses valdes priekšsēdētāja;
Dr. Andris Sprūds, Latvijas Ārpolitikas institūta direktora p.i.
Imants Lieģis, Latvijas Republikas Aizsardzības ministrs
LR Ārlietu ministrijas pārstāvis

Moderators: Prof. Dr. Žaneta Ozoliņa, Latvijas Universitātes, Sociālo zinātņu fakultātes Starptautisko attiecību profesore

Par ierašanos līdz 13.oktobrim lūdzu informēt Māri Cepurīti (maris@lato.lv; tālr. 26362456).

Diskusijas programma uz 08.10.2009.