Rīgas konference 2009, 23.-24. oktobris

12.10.2009. 11:05

No 23. līdz 24. oktobrim Mazajā ģildē notiks Rīgas konference 2009 “Ekonomiskā atgūšanās mainīgā drošības vidē: transatlantiskā dienaskārtība 2010”.

Laikā, kad lielu daļu pasaules valstu ir skārusi finanšu un ekonomiskā krīze un aizvien aktuālāki kļūst jautājumi par krīzes izaicinājumiem un to ietekmi uz drošības situāciju, Rīgā ieradīsies valstu līderi, pasaules vadošie akadēmiķi, politiķi, starptautisko un nevalstisko organizāciju pārstāvji, komentētāji un žurnālisti, lai kopīgi apspriestu jautājumus par pārbaudījumiem transatlantiskajai sabiedrībai finanšu un ekonomiskās recesijas apstākļos. Konferences dalībnieki diskutēs par ekonomiskajiem izaicinājumiem Baltijā, Melnās jūras reģiona un Ziemeļeiropas drošības jautājumiem, kā arī NATO jaunās Stratēģiskās koncepcijas izstrādi un galvenos jautājumus turpmākajā transatlantisko institūciju attīstībā. Vakara sesijā, kuru atbalsta Frīdriha Eberta fonds, diskusiju dalībnieki pārrunās reformas Eiropas Savienības (ES) gāzes tirgū un Ukrainas ārpolitikas virzību. Sesija balstīsies uz Chatham house principiem.

Plānots, ka konferencē piedalīsies Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers, Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess (Toomas Hendrik Ilves), Lietuvas prezidente Dalija Gribauskaite (Dalia Grybauskaitė), Luksemburgas Ministru prezidenta vietnieks un ārlietu un imigrācijas ministrs Žans Asselborns (Jean Asselborn), Latvijas aizsardzības ministrs Imants Lieģis, Latvijas ārlietu ministrs Māris Riekstiņš, Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Paets (Urmas Paet) Lietuvas ārlietu ministrs Vigaudas Ušackas (Vygaudas Ušackas), ES Īpašais pārstāvis Dienvidkaukāzā Pīters Semnebijs (Peter Semneby), ASV Vācijas Māršala fonda prezidents Kregs Kenedijs (Craig Kennedy) un citas augsti stāvošas personas.

Konferenci organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO), Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija, Latvijas Republikas Ārlietu ministrijaLatvijas Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisija, Baltijas – Melnās jūras alianse. Konferenci atbalsta ASV Vācijas Māršala fonds, Konrāda Adenauera Fonds, Sorosa fonds–Latvija, ASV vēstniecība Latvijā, NATO. Konferences laikā Mercedes-Benz automobiļus nodrošina SIA “Domenikss” , Daimler AG ģenerālpārstāvis Latvijā.

Rīgas konference 2009 ir jau ceturtā augsta līmeņa starptautiskā konference par Eiropas un transatlantiskās sabiedrības drošības un ārpolitikas jautājumiem, tādējādi iezīmējot Latviju pasaules kartē kā starptautisko politikas ekspertu un diplomātu tikšanās vietu.

Sīkāka informācija ir pieejama Rīgas konferences mājas lapā – www.rigaconference.lv

Mediju akreditācijai iespējams pieteikties līdz 21.oktobrim pa e-pastu maris@lato.lv (kontaktpersona: Māris Cepurītis, “Rīgas konferences 2009” mediju koordinators, tālrunis: 26362456).