Diskusija ar Jāni Eichmani: kopsavilkums

11.03.2010. 10:02

10.martā diskusiju cikla „Sarunas par drošību un ārpolitiku” ietvaros LATO organizēja tikšanos ar Latvijas pastāvīgo pārstāvji NATO, vēstnieku Jāni Eichmani. Šoreiz diskusija notika Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas 2.stāva zālē, jo LATO birojs nevarēja uzņemt visus gribētājus. Kopumā diskusijā piedalījās vairāk nekā 50 cilvēki, to vidū arī vairāki sociālo zinātņu studenti.

Savā uzrunā vēstnieks iepazistināja klātesošos ar Latvijas pārstāvniecības NATO darbību, NATO lēmumu pieņemšanas procesu, NATO dienaskārtības aktuālajiem jautājumiem, tai skaitā ar NATO jaunās stratēģiskās koncepcijas izstrādi un NATO vadīto misiju Afganistānā.

Viens no diskusiju cikla mērķiem ir veicināt dialogu starp lēmumu pieņēmējiem un sabiedrību, līdz ar to lielākā diskusijas daļa tika veltīta jautājumiem, komentāriem un diskusijām. Diskusijas dalībnieki aktīvi interesējās par tādām tēmām kā Latvijas dalība NATO (Ko un kā mēs varam ietekmēt?), Francijas karakuģa „Mistral” pārdošana un Baltijas valstu drošība, Krievijas-NATO attiecības, Ziemeļatlantijas līguma 5.pants un NATO jaunā stratēģiskā koncepcija, NATO paplašināšanās, enerģētikas drošība NATO dienaskārtībā, Ziemeļatlantijas līguma 4.panta nozīme un ekonomiskie draudi, sabiedrības skepse par NATO gatavību aizstāvēt Latviju militārā uzbrukuma gadījumā, NATO strukturālās reformas, Krievijas jaunā militārā doktrīna un kodolieroču izmantošana u.c.

Diskusijas beigās J.Eichmanis acināja jauniešus nebūt novērotājiem, bet spēlētājiem, un aktīvak domāt par karjeras iespējām ārlietu dienestā.

LATO arī turpmāk organizēs diskusijas par aktuāliem drošības un ārpolitikas jautājumiem, pieaicinot Latvijas un ārvalstu ekspertus.

Diskusiju ciklu “Sarunas par drošību un ārpolitiku” atbalsta Konrada Adenauera Fonds.