LATO aicina uz diskusiju ar enerģētikas ekspertu Juri Ozoliņu

30.03.2010. 09:40

Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) turpina diskusiju ciklu „Sarunas par drošību un ārpolitiku”, kura mērķis ir veicināt dialogu, atklātību un sapratni par Latvijai, NATO un ES aktuāliem ārpolitiskiem jautājumiem. Cikla ietvaros 7.aprīlī plkst. 18:00 LATO viesosies Juris Ozoliņš, Latvijas enerģētikas eksperts. Diskusijas laikā tiks apspriesti Latvijas enerģētikas aktuālie jautājumi Eiropas Savienības un reģionālajā kontekstā.

Diskusija balstīsies uz „Chatham House” principiem, un tā notiks LATO biroja telpās, Rūpniecības ielā 10 (3.stāvs), Rīgā. Diskusijā aicināti piedalīties visi interesenti, iepriekš piesakoties pa tālruni 67322883 vai nosūtot vēstuli uz e-pastu lato@lato.lv līdz 7. aprīlim plkst. 15:00, norādot vārdu, uzvārdu, darba/studiju vietu vai organizāciju. Vietu skaits ir ierobežots!

Juris Ozoliņš absolvējis Rīgas Tehnisko universitāti, specializējoties enerģētikas sistēmās, elektrostacijās un enerģētikas tīklos. Vairāk nekā 25 gadus viņš ir nostrādājis Latvijas valsts enerģētikas uzņēmumā „Latvenergo”, kā arī valsts pārvaldē. No 1994. gada līdz 1995. gadam viņš ir bijis Latvijas Enerģētikas ministrs, vēlāk pievienojoties Latvijas premjerministra birojam kā padomnieks enerģētikas jautājumos. Kopš 2000. gada J. Ozoliņš kā neatkarīgais enerģētikas eksperts piedalījās vairākos nacionālājos un straptautiskajos enerģētikas projektos. J. Ozoliņš vadīja Latvijas Tīkla kodeksa izstrādes procesu, kā arī Baltijas valstu pārvades sistēmu operatoru un regulatoru forumu, kas bija pagrieziena punkts Baltijas valstu enerģētikas tirgus attīstībā. J.Ozoliņš kā enerģētikas eksperts konsultēja arī tādas valstis kā Moldova, Ukraina un Balkānu valstis. No 2005. gada līdz 2010. gada februārim J.Ozoliņš bija ES enerģētikas komisāra Andra Piebalga padomnieks.

Diskusiju ciklu 3.martā atklāja Aizsardzības ministrijas Valsts sekretārs Jānis Sārts, kurš ar diskusijas dalībniekiem pārrunāja ekonomiskās krīzes ietekmi uz Latvijas drošību. 10. martā LATO viesojās Latvijas vēstnieks NATO Jānis Eichmanis.