LATO aicina uz diskusiju ar Latvijas vēstnieku NATO

04.03.2010. 10:07

Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) turpina diskusiju ciklu „Sarunas par drošību un ārpolitiku”, kura mērķis ir veicināt dialogu, atklātību un sapratni par Latvijai, NATO un ES aktuāliem ārpolitiskiem jautājumiem. Cikla ietvaros 10.martā plkst. 18:00 LATO viesosieis Jānis Eichmanis, Latvijas pastāvīgais pārstāvis NATO, kurš diskusijas dalībniekus iepazīstinās ar savu darbu un lēmumu pieņemšanas procesu NATO.

Diskusija balstīsies uz „Chatham House” principiem, un tā notiks LATO biroja telpās, Rūpniecības ielā 10 (3.stāvs), Rīgā. Diskusijā aicināti piedalīties visi interesenti, iepriekš piesakoties pa tālruni 67322883 vai nosūtot vēstuli uz e-pastu lato@lato.lv līdz 10. martam plkst. 10:00, norādot vārdu, uzvārdu, darba/studiju vietu vai organizāciju. Vietu skaits ir ierobežots!

Jānis Eichmanis ārlietu dienestā strādā jau vairāk nekā desmit gadus, pildot vēstnieka pienākumus Grieķijā, Kiprā, kā arī Bosnijā un Hercegovinā. Savu profesionālo karjeru viņš ir sācis Kanādā kā Ontario Informācijas brīvības un indivīda privātuma komisijas pētnieks, turpmāk strādājot Ontario likumdevēja institūcijā, kā arī Ontario Informācijas un privātuma komisāra birojā. Latvijā J.Eichmanis atgriezās 1992.gadā, sākot strādāt Ārlietu ministrijā kā Amerikas departamenta direktors. No 1993. gada jūlija līdz 1994. gada beigām viņš vadīja Valsts Prezidenta kanceleju. Savukārt 1995.gadā J.Eichamanis atgriezās Kanādā, atsākot savu darbu Ontario Informācijas un privātuma komisāra birojā. Bet jau 1999. gadā viņš atgriezās ārlietu dienestā kā padomnieks Latvijas vēstniecībā ASV. No 2003. līdz 2006. gadam J.Eichamanis ir Latvijas vēstnieks Grieķijā, Kiprā un Bosnijā un Hercegovinā, bet kopš 2006. gada viņš ir Latvijas patstāvīgais pārstāvis NATO.

Diskusiju ciklu 3.martā atklāja Aizsardzības ministrijas Valsts sekretārs Jānis Sārts, kurš ar diskusijas dalībniekiem pārrunāja ekonomiskās krīzes ietekmi uz Latvijas drošību, kā arī citus jautājumus. Diskusijā piedalījās 30 cilvēki.