NATO Samita simulācijas spēle: Komandu saraksts

15.03.2010. 10:01

Mums ir prieks paziņot, ka NATO Samita simulācijas spēles 2010 izvērtēšanas komisijas darbs ir noslēdzies, un jau ir noskaidrotas tās 28 komanadas, kuras piedalīsies simulācijas spēlē, kas notiks š.g. 9.aprīlī.

Kā jau ziņots iepriekš, lai piedalītos spēlē, visiem pretendentiem bija jāuzraksta eseja par tēmu „Jaunā NATO Stratēģiskā koncepcija: Latvijas perspektīva” un jānosūta tā līdz 8. martam. Kopumā saņēmām 33 esejas, kuras nedēļas laikā izvērtēja speciāla komisija, kuras sastāvā bija Kārlis Bukovskis (LATO eksperts, Helsinki Universitātes maģistrants), Ilmārs Breidaks (Ārlietu ministrijas NATO un Eiropas drošības nodaļas 1.sekretārs), Kaspars Galkins (Aizsardzības ministrijas Krīzes vadības departamenta direktora vientieks) un Sintija Višņevska (Aizsardzības ministrijas Aizsardzības politikas departamenta direktore).

NATO Samita simulācijas spēles 2010 komandu saraksts

1. Natālija Knaidele, Edgars Engīzers – 66         Eseja

2. Diāna Potjomkina, Ilze Neimane – 57*         Eseja

3. Didzis Stāvausis, Alise Papiņa – 57*              Eseja

4. Dāvis Drēziņs, Einārs Leps – 57*                     Eseja

5. Anastasija Hramova, Jana Bērtule – 55      Eseja

6. Ērika Gūtmane, Mārtiņš Hiršs – 55                Eseja

7. Liene Pētersone, Edgars Mežaraups – 53

8. Igors Ivanovs, Artūrs Kvesko – 52

9. Krišjānis Ozols, Mārtiņš Bratuškins – 51

10. Mārtiņš Vargulis, Roberts Fedosejevs – 49*

11. Vija Kalniņa, Liene Pommere – 49*

12. Jānis Supe, Aleksandrs Potaičuks – 49*

13. Jeļena Isajeva, Vizma Mičule – 48*

14. Lelde Čukure, Toms Liekmanis – 48*

15. Irēna Žemaite-Dziceviča, Anita Šaraka – 48*

16. Madara Kirša, Dāvis Siksnāns – 48*

17. Laura Miltiņa, Mārcis Neibergs – 47*

18. Aelita Čākure, Poļina Ivļeva – 47*

19. Edgars Dārznieks, Artūrs Timofejevs – 46

20. Linda Siliņa, Ieva Fergūte – 45*

21. Mārcis Āķis, Toms Erviks – 45*

22. Dana Behmane, Mārtiņš Dziedātājs – 45*

23. Anna Griezīte, Monta Bitiniece – 43

24. Kristiāns Teters, Sandra Vabule – 42*

25. Jurijs Ņikoļenko, Artjoms Reinicāns – 42*

26. Jānis Balodis, Irina Maksimova – 42*

27. Kitija Grāve, Linda Medene – 41

28. Laura Jansone, Madara Stankuna – 38

Atgādinām, ka ja kādas komandas ir saņēmušas vienādu punktu skaitu, par uzvarētāju tiek uzskatīta tā komanda, kura atbildes bija iesūtījusi pirmā (Konkursa nolikums 5.2.1.).

17.martā plkst. 16:00 Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas telpās 2.stāva zālē notiks valstu izloze, kuras spēles laikā pārstāvēs komandas. Pirmo sešu vietu iegūvējiem būs iespēja pašiem izvēlēties valstis. Tikšanās laikā spēles dalībniekus ar lēmumu pieņemšanas procesu NATO iepazistinās Juris Pēkalis, Ārlietu ministrijas NATO un Eiropas drošības nodaļas vadītājs.

Sākot ar 18.martu un līdz pat 8.aprīlim spēles dalībniekiem tiks organizētas vizītes NATO dalībvalstu vēstniecībās, kur viņus iepazistinās ar šo valstu prioritātēm NATO. Savukārt par to NATO dalībvalstu prioritātēm, kurām nav vēstniecību Rīgā, iepazistinās Ārlietu ministrijas darbinieki.