Noslēgusies pieteikšanās NATO Samita simulācijas spēlei

10.03.2010. 10:05

Pirmdien, 8.martā, noslēgusies pieteikumu un eseju iesūtīšana NATO Simulācijas spēlei 2010. Kopumā dalībnieku aktivitāte ir bijusi augstāka nekā pagājušajā gadā, un LATO saņēma vairāk nekā 30 darbus no dažādām Latvijas augstskolām (Rīgas Stradiņa universitātes, Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Vidzemes Augstskolas, Baltijas Starptautiskās akadēmijas u.c.) kā arī vairākām Latvijas vidusskolām (Grobiņas ģimnāzijas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Rīgas 2. ģimnāzijas un Rīgas 3. ģimnāzijas, kā arī no Valsts Robežapsardzes koledžas).

Pašlaik jau sācies eseju izvērtēšanas process. Izvērtēšanas komisijā piedalās neatkarīgi eksperti no Ārlietu ministrijas Drošības departamenta un Aizsardzības ministrijas, kā arī LATO eksperts, Helsinki Universitātes maģistrants Kārlis Bukovskis. Konkursa rezultāti būs zināmi 15.martā, kad tiks paziņotas 28 labākās komandas, kuras tiks aicinātas piedalīties spēlē. 17. martā visi dalībnieki tiek aicināti uz LATO biroju Rīgā, Rūpniecības ielā 10, kur komandas noteiks valstis, kuras pārstāvēs simulācijas spēlē. Sešām labākajām komandām pēc eseju rezultātiem tiks dota iespēja pašiem izvēlēties sev vēlamo valsti, pārējās 22 komandas savu pārstāvēto valsti izlozē. Tikšanās laikā Ārlietu ministrijas pārstāvis iepazīstinās ar lēmumu pieņemšanas procedūru NATO.

NATO Samita simulācijas spēle notiks 9.aprīlī. Komandu darbu vērtēs ekspertu komisija, kas pēc simulācijas spēles beigām paziņos 6 labākās komandas. Pirmo trīs vietu ieguvēji (6 personas) iegūs iespēju viesoties NATO Galvenajā mītnē Briselē, Beļģijā. Nākamo trīs vietu ieguvēji saņems dāvanā vērtīgas grāmatas.

Spēles rīkošanu atbalsta  Aizsardzības ministrija, NATO Publiskās diplomātijas nodaļa un Konrāda Adenauera fonds.