Norisināsies NATO Samita simulācijas spēle Latvijas jauniešiem

08.04.2010. 09:43

Rīt, 9. aprīlī, Ārlietu ministrijas telpās norisināsies Latvijas Transatlantiskās organizācijas (LATO) un Ārlietu ministrijas kopīgi organizētā NATO Samita simulācijas spēle 2010. Šogad spēlē galvenā uzmanība tiks veltīta NATO jaunajai Stratēģiskajai koncepcijai, kas iezīmēs Alianses attīstību nākamajiem desmit gadiem.

Spēles mērķis ir veicināt jauniešu zināšanas un interesi par NATO un starptautiskās drošības un aizsardzības politikas jautājumiem, tādējādi sekmējot jauniešu politisko iesaistīšanos, neatkarīgu izpētes darbu un zināšanas, kā arī NATO politisko un militāro lēmumu pieņemšanas procesa izpratni. Galvenā balva 3 uzvarētāju komandām – ceļojums uz Briseli un NATO galvenās mītnes apmeklējums.

Spēlē piedalīsies 56 jaunieši no visas Latvijas, kuri komandās 2 cilvēku sastāvā pārstāvēs visas 28 NATO dalībvalstis. Spēlē piedalīsies studenti no vairākām Latvijas augstskolām, vidusskolam un koledžiem.

Spēles laikā komandām vajadzēs vienoties par kopīgu deklarāciju tādos jautājumos kā jaunie NATO izaicinājumi un draudi, NATO paplašināšanās, Alianses spējas un operācijas, kā arī NATO nostāja atbruņošanās un kodolieroču jautājumā.

Simulācijas spēlē dalībniekus vērtēs kompetenta žūrija, kuras sastāvā piedalīsies eksperti no Ārlietu ministrijas, Aizsardzības ministrijas un LATO. Jauniešu uzdevums būs parādīt savas spējas un prasmes iejusties valsts vadītāju lomā, argumentēti pamatot savas valsts pozīciju, kā arī atrast kompromisu sarežģītās situācijās.

Lai piedalītos spēlē jauniešiem vecumā no 18 līdz 26 gadiem bija jāiesniedz eseja par tēmu „Jaunā NATO Stratēģiskā koncepcija: Latvijas perspektīva”. Vērtēšanas komisija izvērtēja esejas un noteica 28 labākās komandas, kas piedalīsies spēlē. Sešu labāko eseju autoriem tika dota iespēja pašiem izvēlēties savu pārstāvēto NATO valsti, pārējo komandu pārstāvētās valstis tika noteiktas izlozes kārtībā.

Spēles rīkošanu atbalsta LR Aizsardzības ministrija, NATO Publiskās diplomātijas nodaļa un Konrāda Adenauera fonds.