Notiks Ukrainas aktualitātēm veltīta diskusija

08.04.2010. 09:46

Trešdien, 14.aprīlī, viesnīcā “Bergs” notiks diskusija “Ukrainas ģeopolitiskā orientācija pēc prezidenta vēlēšanām: iekšējie un ārējie aspekti”, ko organizē Baltijas – Melnās jūras alianses (BMJA) sadarbībā ar Latvijas Transatlantisko organizāciju (LATO) un Konrāda Adenaura fondu. Diskusija, kas sākas plkst.13:00, ir veltīta Ukrainas politiskajai situācijai pēc prezidenta vēlēšanām, kā arī valsts ārpolitiskajai orientācijai – Rietumu vai Austrumu virzienā.

Pasākuma debatēs piedalīsies Ukrainas, Latvijas un ārvalstu politiskie analītiķi, akadēmiķi un polittehnologi, tai skaitā bijušās premjeres un prezidenta kandidātes Jūlijas Timošenko Vēlēšanu kampaņas padomnieks Tarass Berezovecs.

Diskusija plānota divās sesijās. Pirmo sesiju, diskutējot par Ukrainas politisko un ekonomisko stabilitāti, vadīs BMJA valdes priekšsēdētāja Samīte Ēlerte. Tajā ar savu redzējumu klātesošos iepazīstinās Starptautiskā Renesanses fonda izpilddirektors no Ukrainas Jevhens Bistrickis (Dr. Yevhen Bystrytsky), Konrāda Adenauera fonda Ukrainā vadītājs Niko Lange (Nico Lange), polittehnologs un Ukrainas PR grupas Polittech direktors Tarass Berezovecs (Taras Berezovets), kā arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras sabiedriskais pārstāvis Ukrainā Efims Šabads (Jefim Schabad).

Savukārt diskusijas otrajā daļā, ko vadīs LATO Valdes loceklis un Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds, dalībnieki pārrunās iespējamās izmaiņas Ukrainas ģeopolitiskajā orientācijā. Par Ukrainas ārpolitikas izvēlēm starp austrumiem un rietumiem diskutēs Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Teikmanis, politikas zinātnes profesors un Kijevas Mohila Akadēmijas Politikas analīzes skolas direktors Oleksijs Harans (Dr. Olexiy Haran) un Jameston Foundation vecākais pētnieks Vladimirs Sokors (Vladimir Socor).

Diskusija notiks viesnīcas „Bergs” Stikla zālē, Elizabetes ielā 83/85, Rīgā. Uz diskusiju laipni aicināti arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sorosa fonds – Latvija un Konrāda Adenauera fonds. Diskusiju organizē BMJA sadarbībā ar LATO un Latvijas Republikas Ārlietu ministriju.

Diskusijas programma