LATO aicina uz diskusiju ar Ojāru Kalniņu par Latvijas tēlu pasaulē

13.05.2010. 09:19

Turpinot diskusiju ciklu ,,Sarunas par drošību un ārpolitiku’’, LATO 19. maijā plkst. 18.00 aicina uz diskusiju ar Latvijas Institūta direktoru un LATO valdes priekšsēdētāja vietnieku, vēstnieku Ojāru Kalniņu. Diskusijas tēma – „Latvijas tēls ekonomiskās recesijas laikā: iedzīvotāju drošības apziņa un valsts tēls pasaulē”.

Diskusija balstīsies uz „Chatham House” principiem, un tā notiks LATO biroja telpās, Rūpniecības ielā 10 (3.stāvs), Rīgā. Diskusijā aicināti piedalīties visi interesenti, iepriekš piesakoties pa tālruni 67322883 vai nosūtot vēstuli uz e-pastu arvils@lato.lv līdz 19. maijam plkst. 15:00, norādot vārdu, uzvārdu, darba/studiju vietu vai organizāciju. Vietu skaits ir ierobežots!

Ojārs Kalniņš absolvējis Rūzvelta universitātes Čikāgā Filozofijas nodaļu, iegūstot bakalaura grādu filozofijā. Darbojies kā radošo darbu vadītājs reklāmas firmās ASV un desmit gadus (1981.-1991.) bijis laikraksta Chicago Latvian Newsletter redaktors. Kalniņa kungs aktīvi iesaistījis trimdas latviešu sabiedriskajās aktivitātēs kā ALA Ārējas informācijas biroja lietvedis un pārstāvis AABK un konsultants PBLA. No 1988. līdz 1990. gadam līdzdarbojies arī Latvijas Tautas frontes kustībā. Kopš 1991. gada Ojārs Kalniņš darbojies LR Ārlietu dienestā, kur laika posmā no 1993. Līdz 2000. gadam pildīja Latvijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka ASV un Meksikā pienākumus. 1999. gadā Kalniņa kungs tika iecelts par Latvijas Institūta direktoru. Par īpašiem nopelniem Latvijas labā Ojārs Kalniņš apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Diskusiju cikla ,,Sarunas par drošību un ārpolitiku” mērķis ir veicināt dialogu, atklātību un sapratni par Latvijai, NATO un ES aktuāliem ārpolitiskiem jautājumiem. Līdz šim jau norisinājušās diskusijas ar LR Aizsardzības ministrijas valsts sekretāru Jāni Sārtu, LR vēstnieku NATO Jāni Eichmani un enerģētikas ekspertu Juri Ozoliņu.

Diskusiju cikla organizēšanu atbalsta Konrada Adenauera fonds.