LATO organizē Krievijas jauno līderu vizīti Latvijā

05.07.2010. 09:08

Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar Krievijas nevalstisko organizāciju ,,Starptautiskie dialogi’’ un Fridriha Eberta fonda atbalstu no 6.-10. jūlijam rīko Krievijas jauno līderu vizīti Latvijā. Projekta mērķis ir Krievijas jauniešiem sniegt objektīvu informāciju par Latvijā notiekošajiem militārajiem, ekonomiskajiem, politiskajiem, kultūras un sociālajiem u.c. procesiem.

Latvijā viesosies 12 Krievijas jaunie līderi: studenti un jaunie profesionāļi politikā, ekonomikā, jurisprudencē un pedagoģijā. Jaunieši nāk no dažādiem Krievijas reģioniem un pārstāv dažādas interešu sfēras. Lielākajai daļai no viņiem šī būs pirmā iepazīšanās ar Latviju.

Vizītes pirmajā dienā Krievijas jaunieši tiksies ar LR Aizsardzības ministrijas, LR Ārlietu ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvjiem, lai iepazītos ar Latvijas – Krievijas attiecībām un to perspektīvām no Latvijas valsts viedokļa. Jaunieši apmeklēs arī Okupācijas muzeju, lai iepazītos ar Latvijas vēstures nozīmīgākajiem jautājumiem Latvijas-Krievijas attiecību kontekstā. Pirmās dienas noslēgumā jaunieši apskatīs Rīgas vecpilsētas ievērojamākās vietas.

Otrajā dienā jaunieši dosies uz Daugavpili, kur tiksies ar Daugavpils domes deputātiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. Programmā paredzēta arī viesošanās Daugavpils pilsētas uzņēmumā ,,Daugavpils ūdens’’, kā arī Daugavpils cietokšņa apmeklējums.

Trešajā dienā Krievijas jaunie līderi dosies uz Liepāju, kur tiksies ar Liepājas domes pārstāvjiem, kā arī jauniešu un citu nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. Paredzēta viesošanās NBS ūdenslīdēju skolā un Rietumu radio, kā arī Liepājas Karostas cietuma apmeklējums.

Ceturtajā dienā, atgriežoties Rīgā, jaunieši tiksies ar Latvijas masu mediju pārstāvjiem, lai dalītos iespaidos par Latvijā redzēto un piedzīvoto. Dienas noslēgumā jauniešus gaida atpūta Latvijas kūrortpilsētā Jūrmalā.

Vizītes programma (angļu valodā)