Rīgas konference 2010 būs vērojama tiešraidē

28.08.2010. 20:48

Šī gada 10.-11. septembrī Rīgā, Mazajā Ģildē, Amatu ielā 3/5, notiks ikgadējais augsta līmeņa ārpolitikas un drošības politikas forums – Rīgas konference 2010. Šī gada Rīgas konferences mērķis ir rosināt atklātu diskusiju par ASV un Eiropas Savienības (ES) sadarbības intensitāti un efektivitāti ekonomiskās krīzes kontekstā, enerģētikas jautājumiem, jaunajiem izaicinājumiem, kuriem jāpievēršas NATO, ES un NATO dalībvalstu stratēģiju attiecībās ar kaimiņvalstīm, kā arī par NATO vadīto starptautisko operāciju Afganistānā. Šogad, pirmo reizi Rīgas konferences vēsturē ikvienam būs iespēja tiešraidē vērot un piedalīties konferences diskusijās.

Rīgas konferences 2010 interneta tiešraide būs pieejama konferences mājaslapā kā arī Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas mājaslapā, Ārlietu ministrijas mājaslapā un ziņu portālā DELFI. Rīgas konferences mājaslapā papildus tiešraidei būs pieejama tiešsaistes diskusija, dodot iespēju izteikt komentārus par Rīgas konferencē apspriestajām tēmām un uzdot jautājumus, kurus diskusijas vadītājs pēc saviem iesktiem uzdos paneļdiskusijas dalībniekiem.

Pārtraukumos starp diskusiju paneļiem, Rīgas konferences 2010 interneta tiešraides skatītājiem būs iespēja vērot intervijas ar vairākiem prominentiem konferences dalībniekiem par konferences tematiku un citiem aktuāliem jautājumiem.

Plašāka informācija par diskusiju laikiem, tematiem un runātājiem, kā arī plānotajām intervijām konferences dienā būs atrodamas Rīgas konferences 2010 mājaslapā. Tiešraide sāksies 10. septembrī, plkst. 16:00.

Rīgas konferenci 2010 organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju un Ārlietu ministriju. Konferences norisi atbalsta ASV Vācijas Maršala fonds, Ziemeļatlantijas līguma organizācija (NATO), Sorosa Fonds – Latvija, Konrāda Adenauera fonds, ASV vēstniecība Latvijā, Frīdriha Eberta fonds un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā. Informatīvo atbalstu nodrošina LETA, DELFI un Latvijas Avīze.