10. – 11. septembrī notiks Rīgas konference 2010

02.09.2010. 09:02

Šī gada 10.-11. septembrī Rīgā, Mazajā Ģildē, Amatu ielā 3/5, notiks ikgadējais augsta līmeņa ārpolitikas un drošības politikas forums – Rīgas konference 2010. Šī gada Rīgas konferences mērķis ir rosināt atklātu diskusiju par ASV un Eiropas Savienības (ES) sadarbības intensitāti un efektivitāti ekonomiskās krīzes kontekstā, enerģētikas jautājumiem, jaunajiem izaicinājumiem, kuriem jāpievēršas NATO, ES un NATO dalībvalstu stratēģiju attiecībās ar kaimiņvalstīm, kā arī par NATO vadīto starptautisko operāciju Afganistānā.

Savā piecu gadu pastāvēšanas laikā Rīgas konference ir kļuvusi par Ziemeļeiropā lielāko diskusiju forumu, kas ik gadu pulcē pasaules līmeņa domātājus, akadēmiķus, žurnālistus un augsta ranga politiķus, sekmējot plašu domu un viedokļu apmaiņu par šī brīža starptautiskajā dienaskārtībā svarīgākajiem drošības politikas un ārpolitikas jautājumiem. Rīgas konferencē šogad piedalīsies trīs Baltijas valstu un Polijas prezidenti, uzstāsies ES attīstības sadarbības komisārs A.Piebalgs, bijusī Latvijas Valsts prezidente V.Vīķe-Freiberga, kā arī vairāku valstu ārlietu un aizsardzības ministri un vadošas amatpersonas, ievērojami ārpolitikas analītiķi u.c.

Šogad Rīgas konferences diskusijas tiks translētas tiešraidē Rīgas konferences mājas lapā (www.rigaconference.lv) un ikvienam būs iespēja ne tikai sekot līdzi interesantām diskusijām, bet arī uzdot jautājumus, kurus diskusijas vadītājs pēc saviem ieskatiem uzdos debates dalībniekiem.

Rīgas konferenci 2010 organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju un Ārlietu ministriju. Konferences norisi atbalsta ASV Vācijas Maršala fonds, Ziemeļatlantijas līguma organizācija (NATO), Sorosa Fonds – Latvija, Konrāda Adenauera fonds, ASV vēstniecība Latvijā, Frīdriha Eberta fonds un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā. Informatīvo atbalstu nodrošina LETA, DELFI un Latvijas Avīze.

Masu mediju pārstāvjus lūdzam akreditēties nosūtot aizpildītu akreditācijas anketu līdz 6. septembrim uz e-pastu: inese@lato.lv. Sīkāka informācija pa tālruni: 25922334.

Rīgas konferences programma medijiem

Akreditācijas anketa