Noslēdzās Rīgas konference 2010

12.09.2010. 09:37

Jau ziņots, ka 10. un 11. septembrī Rīgā, Mazajā Ģildē, notika ikgadējais augsta līmeņa ārpolitikas un drošības politikas forums – Rīgas konference 2010. Šogad konferencē tika pārrunāti starptautiskajā dienaskārtībā būtiski ārpolitikas un drošības politikas jautājumi: globālās ekonomiskās krīzes ietekme uz drošību un sadarbību reģionālajā kontekstā, ASV un Eiropas Savienības (ES) sadarbību stratēģiski svarīgos jautājumos, NATO misijas nākotni Afganistānā un turpmākos Afganistānas attīstības scenārijus, ES attiecības ar kaimiņvalstīm un Krieviju, kā arī enerģētiku un NATO jauno stratēģisko koncepciju.

Diskusiju rezultātā tās dalībnieki, lai arī vairākkārt uzsēra sadarbības un transatlantisko vērtību nozīmi starptautiskajās attiecībās, ko ietekmējusi ekonomiskā krīze un pieaugošā konkurence cīņā par lētākiem energoresursiem, tomēr demonstrēja atšķirīgas izpratnes par integrācijas pakāpi un sadarbības intensitāti starp ES valstīm (arī ES sadarbību ar ASV) gan enerģētikas jautājumos, gan ekonomiskās krīzes pārvarēšanas jautājumos, gan vienotas nostājas definēšanā attiecību veidošanā ar kaimiņvalstīm un Krieviju un, visbeidzot, NATO stratēģiskās misijas Afganistānā vērtējumiem.

Diskusijās par Latvijas, reģiona un Europas attīstībai stratēģiski aktuāliem un svarīgiem jautājumiem piedalījās Polijas, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas prezidenti, Latvijas premjerministrs Valdis Dombrovskis, Gruzijas Ārlietu ministrs, Latvijas Aizsardzības ministrs, vairāku valstu augsti stāvošas amatpersonas, drošības politikas un ārpolitikas eksperti un akadēmiķi. Kopumā dalībai konferencē bija reģistrējuši 270 dalībnieki, no kuriem 140 ir ārvalstu viesi no 30 valstīm, 130 Latvijas pārstāvji.

Konferences video ieraksts un fotogrāfijas būs pieejamas Rīgas konferences mājas lapā www.rigaconference.lv/library sākot no 15. septembra. Fotogrāfijas lejupielādēšanai ir pieejamas arī LATO oficiālajā foto albūmā: http://picasaweb.google.com/LATO.PHOTOS/TheRigaConference2010PhotosForPublishing#

Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) izsaka pateicību saviem sadarbības partneriem Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijai, Ārlietu ministrijai un konferences atbalstītājiem ASV Vācijas Maršala fondam, Ziemeļatlantijas līguma organizācijai (NATO), Sorosa Fondam – Latvijā, Konrāda Adenauera fondam, ASV vēstniecībai Latvijā, Frīdriha Eberta fondam un Eiropas Komisijas pārstāvniecībai Latvijā, kā arī informatīvajiem atbalstītājiem: LETA, DELFI un Latvijas Avīzei.