Notiks publiska lekcija „NATO Stratēģiskā koncepcija no Kanādas perspektīvas”

07.09.2010. 08:58

Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) un Kanādas vēstniecība Latvijā sadarbībā ar Latvijas Universitāti aicina visus interesentus piedalīties Kanādas Konferenču un Aizsardzības Asociācijas institūta ekspertu Alēna Pelēra un Pola Čapina lekcijā „NATO stratēģiskā koncepcija no Kanādas perspektīvas”.

Kopš 2009. gada NATO Strasbūras/Kēles samita tiek izstrādāta Jauna Stratēģiskā koncepcija, kas noteiks organizācijas primāros uzdevumus. Rīgas Konferences 2010 ietvaros NATO stratēģiskās koncepcijas un gaidāmo reformu jautājumiem ir veltīta atsevišķa paneļdiskusija. Vieslekcijas mērķis ir veicināt publisku debati par NATO jauno stratēģisko koncepciju.

Lekcija notiks šī gada 10. septembrī Latvijas Universitātes Mazajā Aulā, Raiņa bulvārī 19. no pulksten. 10:30 līdz 12:00.

Lekcija, tās norises laikā, būs vērojama arī video tiešraidē Rīgas konferences 2010 mājaslapā

Lekcija notiks Rīgas konferences 2010 publisko pasākumu programmas ietvaros, un tās galvenais mērķis ir informēt Latvijas sabiedrību un veicināt diskusijas par konferencē apspriestajiem tematiem attiecībā uz NATO stratēģiju.

Jau ziņots, ka Rīgas konference 2010 notiks laikā no 10. septembra līdz 11. septembrim. Konferencē savu dalību ir apstiprinājuši trīs Baltijas valstu un Polijas prezidenti, bijusī Latvijas Valsts prezidente V.Vīķe-Freiberga, kā arī vairāku valstu ārlietu un aizsardzības ministri un vadošas amatpersonas, ievērojami ārpolitikas analītiķi u.c. Rīgas konference ir Ziemeļeiropā lielākais diskusiju forums par starptautiskajā dienaskārtībā svarīgākajiem drošības politikas un ārpolitikas jautājumiem.

Rīgas konferenci 2010 organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju un Ārlietu ministriju. Konferences norisi atbalsta ASV Vācijas Maršala fonds, Ziemeļatlantijas līguma organizācija (NATO), Sorosa Fonds – Latvija, Konrāda Adenauera fonds, ASV vēstniecība Latvijā, Frīdriha Eberta fonds un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā. Informatīvo atbalstu nodrošina LETA, DELFI un Latvijas Avīze.

Informācija par lektoriem:
Alēns Pelerēns
Pols Čapins