Šodien darbu sāk Rīgas konference 2010

10.09.2010. 08:55

Šodien, 10 septembrī Rīgā, Mazajā Ģildē, Amatu ielā 3/5, sāksies ikgadējais augsta līmeņa ārpolitikas un drošības politikas forums – Rīgas konference 2010. Rīgas konferences mērķis ir rosināt atklātu diskusiju par ASV un Eiropas Savienības (ES) sadarbības intensitāti un efektivitāti ekonomiskās krīzes kontekstā, enerģētikas jautājumiem, jaunajiem izaicinājumiem, kuriem jāpievēršas NATO, ES un NATO dalībvalstu stratēģiju attiecībās ar kaimiņvalstīm, kā arī par NATO vadīto starptautisko operāciju Afganistānā.

Šogad konferencē savu dalību ir apstiprinājuši kopumā 270 viesi, no kuriem 140 ir ārvalstu delegācijas vai konferences dalībnieki no 30 valstīm, 130 Latvijas pārstāvji, kā arī 120 mediju pārstāvji, kopā no 13 dažādām valstīm. Konferencē ir gaidāmi Polijas, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas prezidenti, premjerministrs V. Dombrovskis, bijusī Latvijas valsts prezidente V. Vīķes Freiberga, prominenti ārpolitikas un drošības politikas eksperti, un augsta ranga amatpersonas. Detalizēta programma ir pieejama konferences mājas lapā: www.rigaconference.lv.

Šogad Rīgas konferences diskusijas tiks translētas tiešraidē Rīgas konferences mājas lapā (www.rigaconference.lv/library/livestream) nodrošinot iespēju ikvienam ineresentam sekot līdzi diskusijām, un uzdot jautājumus vai nosūtīt komentārus, kurus diskusijas vadītājs pēc saviem ieskatiem uzdos debates dalībniekiem. Diskusiju starplaikos tikai tiešraides skatītāju uzmanībai būs pieejamas neformālas sarunas ar konferences dalībniekiem pie kafijas par aktuālām tēmām. Papildus tiešraides translācijas būs pieejamas DELFI.LV, Ārlietu ministrijas un Aizsardzības ministrijas mājas lapās.

Savā piecu gadu pastāvēšanas laikā Rīgas konference ir kļuvusi par Ziemeļeiropā lielāko diskusiju forumu, kas ik gadu pulcē pasaules līmeņa domātājus, akadēmiķus, žurnālistus un augsta ranga politiķus, sekmējot plašu domu un viedokļu apmaiņu par šī brīža starptautiskajā dienaskārtībā svarīgākajiem drošības politikas un ārpolitikas jautājumiem.

Rīgas konferenci 2010 organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju un Ārlietu ministriju. Konferences norisi atbalsta ASV Vācijas Maršala fonds, Ziemeļatlantijas līguma organizācija (NATO), Sorosa Fonds – Latvija, Konrāda Adenauera fonds, ASV vēstniecība Latvijā, Frīdriha Eberta fonds un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā. Informatīvo atbalstu nodrošina LETA, DELFI un Latvijas Avīze.