“5 gadi Maskavā. Vai Krievija ir mainījusies?”. Diskusiju ciklā „Sarunas par drošību un ārpolitiku” notiks tikšanās ar Dānijas vēstnieku Latvijā.

02.12.2010. 08:23

Trešdien, 8. decembrī, plkst. 18:00 Latvijas Transatlantiskā organizācijas (LATO) telpās Rūpniecības ielā 10 (3. stāvā) notiks kārtējā diskusiju cikla „Sarunas par drošību un ārpolitiku” tikšanās: „5 gadi Maskavā. Vai Krievija ir mainījusies?” Diskusijas viesis būs Dānijas vēstnieks Latvijā Pērs Karlsens (Per Carlsen). Sarunas temats ir veltīts Karlsena kunga pieredzei vēstnieka amatā Maskavā. Vēstnieka biogrāfijā Krievijai ir īpaša nozīme. Savā karjerā vēstnieks Krieviju ir iepazinis gan Padomju Savienības laikos, gan modernās Krievijas attīstības procesos. Viņa atbildība vadot Dānijas pārstāviecību Maskavā ietvēra arī Baltkrieviju, Kazahstānu, Uzbekistānu, Turkmenistānu, Kirgiztānu un Tadžikistānu – valstis, kas arī šodien rada daudzus jautājumus drošībai reģionā.

Diskusija notiks angļu valodā un balstīsies uz „Chatham House” principiem, kas nosaka diskusiju dalībnieku pausto viedokļu konfidencialitāti. Diskusijā aicināti piedalīties visi interesenti, iepriekš piesakoties pa tālruni 67322883 vai nosūtot e-pasta vēstuli uz lato@lato.lv, norādot vārdu un uzvārdu. Vietu skaits ir ierobežots!

Diskusiju cikla „Sarunas par drošību un ārpolitiku” 2010. gada pavasara sezonā piedalījās vairāki Latvijas drošības un ārpolitikas eksperti: LR Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Sārts, Latvijas vēstnieks NATO Jānis Eichmanis, neatkarīgais konsultants un enerģētikas eksperts Juris Ozoliņš, Latvijas Institūta direktors Ojārs Kalniņš, Aizsardzības ministrs Imants Lieģis. Kopumā LATO rīkotajās diskusijās ir piedalījušies vairāk nekā 140 cilvēku.

Diskusiju cikla mērķis ir veidot atklātas diskusijas par drošības un ārpolitikas jautājumiem, veicināt dialogu starp lēmumu pieņēmējiem un sabiedrību, kā arī piedāvāt platformu viedokļu un ideju apmaiņai. Diskusiju cikla norisi atbalsta Konrāda Adenauera fonds.