Seminārs “Baltkrievija pēc vēlēšanām: analīze un prognozes”: AUDIO

24.02.2011. 21:19

2010. gada 22. februārī Latvijas Transatlantiskā organizācija, Sorosa fonds – Latvija un politikas centrs EuroCivitas organizēja semināru par situāciju Baltkrievijā – „Baltkrievija pēc vēlēšanām: analīze un prognozes”. Fakts, ka seminārs bija plaši apmeklēts, liecina par sabiedrības interesi par notiekošo mūsu kaimiņvalstī.

Šis nav pirmais seminārs par situāciju Baltkrievijā. Pirms diviem gadiem Rīgā notika plaša EuroCivitas politikas centra un Sorosa fonda – Latvija rīkotā diskusija „Pārmaiņas Baltkrievijas-ES attiecībās: jauni apvāršņi vai taktikas maiņa?” (Change in Belarus – EU Relations: A New Horizon or a Tactical Shift?), kurā piedalījās arī pazīstamais rakstnieks un žurnālists Aleksandrs Feduta. Šoreiz viņš nevarēja atbraukt uz Rīgu, jo jau kopš 19. decembra atrodas Minskas cietumā un pret viņu, kā arī pret citiem opozīcijas līderiem un prezidenta kandidātiem, ir uzsākta krimināllieta.

Prezidenta vēlēšanas Baltkrievijā un tām sekojoši 2010. gada 19. decembra protesti un opozīcijas līderu un pilsoniskās sabiedrības masu aresti, radījuši jaunu situāciju Baltkrievijas iekšpolitikā un attiecībās ar starptautiskiem partneriem. Latvijai, kā Baltkrievijas kaimiņvalstij un Eiropas Savienības dalībniecei, ir svarīgi izvērtēt kaimiņvalstī notiekošo un izstrādāt adekvātu politiku attiecībā uz Baltkrieviju. Izveidojušos situāciju Baltkrievijā analīzeja un skaidroja divi eksperti no Baltkrievijas – Pjotrs Marcevs, Baltkrievijas Lietišķās avīzes galvenais redaktors, Baltkrievijas stratēģisko pētījumu institūta dibinātājs un valdes loceklis un Vladimirs Mackevičs, Baltkrievijas metodologs, filozofs un politologs, Humanitāro tehnoloģiju aģentūras dibinātājs un vadītājs.

Seminārs ir pieejams audio ierakstā:

Podcast