<!–:lv–>Notiks NATO Samita simulācijas spēle 2011<!–:–>

27.04.2011. 20:21

Piektdien, 29.aprīlī, Latvijas Ārlietu ministrijas telpās notiks NATO Samita simulācijas spēles 2011: „Afganistāna 2014: NATO turpmākā loma reģiona stabilizācijā” fināls. Simulācijas spēles laikā 52 jaunieši, kuri komandās 2 cilvēku sastāvā pārstāvēs 26 NATO dalībvalstis, vienosies par NATO kopīgo deklarāciju attiecībā uz alianses turpmāko rīcību Afganistānā un tās reģionā.

Šogad NATO Simulācijas spēle tiks atklāta ar Latvijas Ārlietu ministra Ģirta Valda Kristovska uzrunu dalībniekiem, savukārt NATO Ģenerālsekretāra un spēles moderatora lomu izpildīs Latvijas bijušais vēstnieks NATO Jānis Eichmanis. Jauniešu panākumus vērtēs eksperti no Latvijas Ārlietu ministrijas un Latvijas Aizsardzības ministrijas, kā arī neatkarīgie eksperti. Izvērtējot jauniešu spēju argumentēti aizstāvēt pārstāvētas valsts pozīciju, vienoties ar citām komandām par strīdīgiem jautājumiem un panākt kompromisu deklarācijas rediģētā versijā, žūrija izvēlēsies 6 labākas komandas. 6. – 4. vietas ieguvēji saņems vērtīgas grāmatas, bet pirmo 3 vietu ieguvēji dosies 2 dienu ceļojumā uz Eiropas Parlamentu Briselē, kuru atbalsta Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes birojs. Visi spēles dalībnieki saņems veicināšanas balvas no Latvijas Ārlietu ministrijas, Eiropas Komisijas un Austrumeiropas politikas pētījumu centra.

Lai piedalītos spēles finālā, jauniešiem bija jāizveido divu cilvēku komanda un jāizstrādā analītiskā eseja par vienu no piedāvātājām tēmām. Esejas izvērtēja Latvijas Ārlietu ministrijas, Latvijas Aizsardzības ministrijas un LATO eksperti. Sešas komandas ieguva tiesības izvēlēties, kuru no NATO dalībvalstīm pārstāvēt, bet parējās komandas piedalījās izlozē.

NATO Samita Simulācijas spēli jau trešo gadu organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija un Latvijas Ārlietu ministrija ar Aizsardzības ministrijas,  NATO Publiskās diplomātijas nodaļas un Konrada Adenauera fonda atbalstu. Šogad spēli atbalsta arī Eiropas Parlamenta Tautas partijas grupa.

Vairāk par spēles norisi lasiet http://natosimulacijasspele.blogspot.com/