<!–:lv–>Aicinām vidusskolēnus piedalīties starptautiskajā konkursā par drošības jautājumiem "Europa Secura"<!–:–>

16.05.2011. 19:57

Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) aicina vidusskolēnus piedalīties starptautiskajā zināšanu konkursā par drošības jautājumiem, Eiropas Savienību un NATO „Europa Secura”, kura mērķis ir veicināt jauniešu interesi par drošības un ārpolitikas jautājumiem.

Konkurss, kas pirmo reizi norisinājās Čehijā 2007. gadā, šobrīd jau ir ieguvis starptautisku nozīmi, tajā piedaloties jauniešiem no Čehijas, Slovākijas, Polijas, Serbijas, Ukrainas, Gruzijas, bet šogad arī no Latvijas. Piedalīšanās konkursā skolēniem sniegs lielāku iespēju iedziļināties politiskajos un sociālajos jautājumos, meklēt dažādu problēmu risinājumus, iemācīs vēl labāk sadarboties komandā, attīstot spējas diskutēt un prezentēt savas idejas.

Konkursā var piedalīties 10.-12. klasē studējošie jaunieši, kuri interesējas par drošības jautājumiem, Eiropas Savienību, NATO, un kam ir vēlme izteikt savu viedokli par šīm tēmām un uzklausīt arī citu jauniešu domas no dažādām Eiropas valstīm.

Konkurss norisināsies divās kārtās. Pirmajā kartā jauniešiem angļu valodā būs jāaizpilda tests tiešsaistē, kas norisināsies 3. jūnijā no pulksten 15:00 -17:00 pēc Latvijas laika. Tests ir skolēnu zināšanu pārbaude ES un NATO drošības jautājumos. Rezultāti tiks paziņoti jau nākamajā dienā – 4. jūnijā. Divdesmit jaunieši, kas būs ieguvuši visaugstāko rezultātu, varēs piedalīties konkursa otrajā kārtā – eseju konkursā. Līdz 20. jūnijam konkursa dalībniekiem būs jāiesniedz esejas latviešu valodā par iepriekš paziņotām tēmām. Esejas vērtēs 0-10 baļļu sistēmā LATO ekspertu komisija. Trīs labākajiem eseju autoriem no 20. līdz 27. augustam būs iespēja piedalīties starptautiskajā nedēļas garā seminārā Prāgā. Savukārt pirmo sešinieku gaida arī pārsteigumi no LATO un LR Aizsardzības ministrijas.

Pieteikšanās konkursam notiek līdz 2. jūnijām konkursa oficiālajā mājas lapā: http://europasecura.cz/en/ Plašāka informācija par konkursa norisi ir atrodama konkursa oficialajā emuārā: http://europasecuralv.blogspot.com/ Konkursu „Europa Secura” organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija sadarbībā ar nevalstisko organizāciju no Čehijas „Europeum”.