<!–:lv–>"Baltkrievija – neērtie kaimiņi" – saruna ar Metjū Rožanski<!–:–><!–:en–>"Belarus – The Uncomfortable Neighbourhood" – a no-tie conversation with Matthew Rojansky<!–:–>

30.05.2011. 19:56

Pēcvēlēšanu situācija un strauji pieaugoša ekonomiskā krīze Baltkrievijā ir kļuvusi par visnotaļ neērtu ārpolitikas vingrinājumu gan ES, gan Minskas tuvākajām kaimiņvalstīm, kuru ekonomiskā stabilitāte šobrīd rada ne mazāk jautājumu. Šādā kontekstā ir nepieciešama izsvērta un pragmatiska ārpolitikas pieeja Baltkrievijai, kas neliek apšaubīt Rietumu pārstāvēto vērtību patiesību, taču, vienlaikus, neliek par to maksāt ES valstīm, kuru stabilitāte un ekonomiskā labklājība ir cieši saistīta ar (ekonomiski) labām kaimiņattiecībām.

LATO aicina visus interesentus uz neformālu apaļā galda sarunu ar Kārnegī centra Krievijas un Eirāzijas valstu programmas direktora vietnieku Metjū Rožanski (Metthew Rojansky), kas notiks 3. jūnijā, plkst. 18:00, ES mājā (Aspazijas bulvāris 28), 2. stāva zālē.

Darba valoda: angļu
Diskusiju vadīs: Inese Loce, LATO

Par Metthew Rojasnky

Kārnegī centra ietvaros Rožanska k-gs ir atbildīgs par Krievijas un Eirāzijas valstu programmas stratēģiskajām prioritātēm, atbalstu rezidējošiem ekspertiem un vieslektoriem, sadarbības pilnveidošanu ar partneroganizācijām, kā arī politikas veidotājiem. Rožanska ekspertīze skar Krievijas un ASV drošības politiku, savukārt, viņa darbi koncentrējas uz ASV un NATO attiecībām ar post-Padomju valstīm. Vairāk par viesi šeit.

Seminārā aicināti piedalīties visi interesenti, iepriekš piesakoties pa e-pastu lato@lato.lv vai izmantojot e-reģistrāciju. Vietu skaits ir ierobežots!