<!–:lv–>Ronalds Asmuss – cilvēks, kuram mēs esam parādā par mūsu drošību<!–:–><!–:en–>In memoriam: Ronald D. Asmus<!–:–>

02.05.2011. 00:15

Ar lielām skumjām uzzinājām, ka š.g. 30. aprīlī mūžībā aizgājis mūsu labs draugs un kolēģis Ronalds Dītrihs Asmuss, ASV Vācijas Maršala fonda Transatlantiskā centra Briselē izpilddirektors, politologs un bijušais ASV Valsts departamenta darbinieks.

“Ronalda Asmusa nāve ir liels zaudējums mums visiem. Viņš ir bijis lielisks diplomāts un pētnieks, kā arī spēlējis svarīgu lomu Centrālās un Austrumeiropas valstu uzņēmšanā NATO, tādējādi sekmējot idejas īstenošanu par brīvu, vienotu un mierpilnu Eiropu,” saka LATO Valdes priekšsēdētājs Toms Baumanis. “Viņš ļoti labi izpratis Baltijas tautu vēsturisko dilemmu, atbalstījis NATO samita organizēšanu Rīgā 2006. gadā un līdz sava mūža beigām saglabājis personīgi dziļi ieinteresētu attieksmi pret Latvijas valsti un tautu. Mēs esam parādā šim cilvēkam par mūsu drošību.”

Būdams ASV Valsts sekretāra asistenta vietnieks Eiropas jautājumos (1997-2000), viņš bija viens no galvenajiem NATO paplašināšanās atbalstītājiem un aktīvi sekmēja Centrālās un Austrumeiropas valstu uzņemšanu aliansē. Apbalvots ar vairāku Eiropas valstu ordeņiem, tai skaitā ar Latvijas III šķiras Triju zvaigžņu ordeni. Vairāku rakstu un plaši pazīstamu grāmatu – “NATO paplašināšanās” (2002) un “Neliels karš, kas ir satricinājis pasauli” (2010) par Krievijas-Gruzijas karu 2008. gada augustā – autors, viņš visu savu mūžu ir veltījis transatlantisko attiecību striprināšanai.

Ronalds Asmuss – cilvēks, kurš ir mainījis pasauli. Viņš uz visiem laikiem paliks mūsu sirdīs un prātos kā īsts Latvijas draugs.