Krievijas jauno līderu vizīte Latvijā – vasara 2011: mediju monitorings

20.07.2011. 09:19

Krievijas jauniešus Latvijā pārsteidz vārda brīvība
15.07.2011. LETA

Dažādu Krievijas reģionu jauniešus, kuri piecas dienas uzturējās Latvijā, pārsteigusi vārda brīvība un pašvaldību atvērtība iedzīvotājiem, šodien preses konferencē žurnālistiem teica vairāki no 12 jauniešiem.

Pilns raksts: http://bit.ly/q2IjPd

Brūk negatīvie stereotīpi
16.07.2011. Latvijas Avīze

“Latvija ir uz pareizā at
tīstības ceļa,” pēc piecu dienu viesošanās Rīgā un citās Latvijas pilsētās atzina 12 Krievijas jaunieši, nākotnes jaunie līderi. Iepazīstot dzīvi Latvijā, Krievijas masu mediju radītie negatīvie stereotipi par Latviju sabrukuši kā kāršu namiņš.

Latvija ir ļoti skaista valsts, savos pozitīvajos iespaidos cits caur citu steidza dalīties Krievijas jaunieši. Būšot daudz ko stāstīt par Latviju pēc atgriešanās mājās. Pārsteigušas cilvēku gaišās, atklātās sejas, garšīgais ēdiens, sakoptās pilsētas, tīrās ielas… Atšķirībā no Krievijas, attālinoties no galvaspilsētas, Latvijā nepārņem sajūta, ka esi iebraucis citā valstī – vienmērīgāka esot valsts reģionālā attīstība. “Jā, Maskava un Sanktpēterburga ir sakoptas, bet, ja jūs aizbrauktu uz Saratovu, būtu šokā,” atzina jaunākā projekta dalībniece Darja Hramušina.

Pilns raksts: http://bit.ly/oGEwu6 

Krievijas jaunieši iepazīst Latviju
15.07.2011. LNT Ziņas

Sadarbojoties divām nevalstiskām organizācijām no Krievijas un Latvijas, jau otro gadu uz Latviju tiek vesti vairāki krievu jaunieši. Vizītes mērķis – lai viņi paši redz, kā tad šeit sadzīvo divas tautības. Jaunieši viesojās gan Rīgā, gan citās Latvijas lielākajās pilsētās.

Video sižets: http://bit.ly/ndFmaz 

Делегация молодёжных лидеров России
12.07.2011. Grani.lv