Krievijas jauno līderu vizīte noslēgsies ar preses konferenci

13.07.2011. 16:09

Piektdien, 15. jūlija plkst. 11:00 viesnīcā „Radisson Blu Latvija” (Elizabetes ielā 55, Rīgā) Gamma 1 zālē norisināsies preses konference, kurā Krievijas jaunie līderi dalīsies ar saviem iespaidiem par Latvijā notikušo piecu dienu vizīti, kuru jau otro gadu pēc kārtas organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar Krievijas nevalstisko organizāciju “Starptautiskie dialogi’” un Fridriha Eberta fonda atbalstu.

Tāpat preses konferencē piedalīsies Krievijas nevalstiskās organizācijas „Starptautiskie dialogi” vadītājs Gregorijs Amnuels un LATO pārstāvji, kā arī notiks publikācijas „Latvija 2010. Mūsu skatījums” prezentācija, kurā tiek apkopoti Krievijas jauniešu iespaidi no vizītes Latvijā 2010. gada vasarā.

Jau informējām, ka no 11. līdz 16. jūlijam Latvijā viesojas 12 Krievijas studenti un jaunie profesionāļi politikas, uzņēmējdarbības, žurnālistikas, jurisprudences un pedagoģijas jomās, tai skaitā pašvaldību deputāti un deputātu palīgi no Maskavas, Stavropoles, Saratovas, Krasnojarskas, Kabardijas-Balkārijas Republikas, Kirovas, Kaļiņingradas u.c. Krievijas reģioniem. Vizītes ietvaros jaunieši apmeklēs Rīgu, Daugavpili, Liepāju un Valmieru, kur viņi iepazīsies ar pašvaldību un uzņēmumu darbu, kā arī tiksies ar vairāku nevalstisko, tai skaitā ar jauniešu organizāciju pārstajiem. Preses konferencē jaunieši no Krievijas pastāstīs par iespaidiem, ko guvuši piecu dienu laikā Latvijā.

Projekta mērķis ir sniegt Krievijas jaunajiem līderiem objektīvu informāciju par mūsu valstī notiekošajiem politiskajiem, ekonomiskajiem, sociālajiem un kultūras procesiem, cenšoties kliedēt aizspriedumus un mītus starp abām valstīm. Projekta vīzija ir, ka, atbraucot atpakaļ uz Krieviju, jaunieši dalīsies savos iespaidos ar draugiem, kolēģiem un citiem paziņām, informējot par pašu gūto pieredzi.