<!–:lv–>Latvijā viesosies Krievijas jaunie līderi<!–:–>

07.07.2011. 16:14

Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar Krievijas nevalstisko organizāciju ,,Starptautiskie dialogi’’ un Frīdriha Eberta fonda atbalstu no 11.-16. jūlijam jau otro gadu rīko Krievijas jauno līderu vizīti Latvijā.

Projekta mērķis ir Krievijas jauniešiem sniegt objektīvu informāciju par Latvijā notiekošajiem politiskajiem, sociālekonomiskajiem, militārajiem un kultūras procesiem.

Latvijā viesosies 12 Krievijas jaunie līderi: studenti un jaunie profesionāļi politikā, uzņēmējdarbībā, jurisprudencē un NVO sektorā. Lai nokļūtu uz Latviju jaunieši piedalījās eseju konkursā: „Kāpēc es vēlos aizbraukt uz Latviju”, kura rezultātā tika atlasīti 12 labākie autoru darbi. Līdzīgi kā 2010.gada projektā jaunieši nāk no dažādiem Krievijas reģioniem un pārstāv dažādas interešu jomas. Lielākajai daļai no viņiem šī būs pirmā iepazīšanās ar Latviju.

Vizītes pirmajā dienā Krievijas jaunieši tiksies ar LR Aizsardzības, LR Ārlietu ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvjiem, lai iepazītos ar Latvijas – Krievijas attiecībām un to perspektīvām no Latvijas valsts viedokļa. Jaunieši apmeklēs arī Rīgas domi, iepazīstoties ar galvaspilsētas pašvaldības darbību un Okupācijas muzeju, lai iepazītos ar Latvijas vēstures nozīmīgākajiem jautājumiem Latvijas-Krievijas attiecību kontekstā. Pirmās dienas noslēgumā jaunieši apskatīs Rīgas vecpilsētas ievērojamākās vietas.

Otrajā dienā jaunieši dosies uz Daugavpili, kur tiksies ar Daugavpils domes deputātiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. Programmā paredzētas arī viesošanās Daugavpils pilsētas uzņēmumā ,,Daugavpils ūdens’’ un Daugavpils „Krievu namā”, kā arī Daugavpils cietokšņa apmeklējums.

Trešajā dienā Krievijas jaunie līderi dosies uz Liepāju, kur tiksies ar Liepājas domes pārstāvjiem, kā arī jauniešu un citu nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. Paredzēta viesošanās NBS ūdenslīdēju skolā un Rietumu radio, kā arī Liepājas Karostas cietuma apmeklējums.

Ceturtajā vizītes dienā jaunieši viesosies Valmierā un tiksies ar pilsētas pašvaldības pārstāvjiem un vietējiem jauniešiem. Paredzēts arī Valmieras Biznesa un inovāciju inkubatora apmeklējums.

Piektajā dienā, atgriežoties Rīgā, jaunieši tiksies ar Latvijas masu mediju pārstāvjiem, lai dalītos iespaidos par piedzīvoto Latvijā nedēļas laikā un izvērtētu pasākuma programmu.