Rīgas konference 2011 ir noslēgusies

18.09.2011. 09:58

Šī gada 16. un 17. septembrī Rīgā, Melngalvju namā, norisinājās ikgadējais augsta līmeņa ārpolitikas un drošības politikas forums – Rīgas konference 2011. Konferenci šogad atklāja Latvijas, Polijas, Igaunijas, Lietuvas un Somijas valstu premjerministru diskusiju par ekonomiskās krīzes radītiem izaicinājumiem Baltijas jūras reģiona valstu stabilitātei, sadarbībai, attīstībai, kā arī jaunajiem drošības izaicinājumiem ES un NATO. Premjeri piekrita, ka krīzes apstākļos ir būtiski panākt efektīvāku aizsardzības koordināciju reģionālā, ES un NATO līmenī, spēt vienoties par nepieciešamajām reformām un aizsardzības prioritātēm, kā arī drosme pieņemt atbilstošus lēmumus.

Finanšu krīzes ietekme uz drošību tika pieminēta praktiski visos diskusiju paneļos, sākot ar NATO iesaisti Lībijā, kas saistīta ar nepieciešamību pēc papildus līdzekļiem misijas nodrošināšanai), gan debatēs par Krievijas modernizāciju, kā tikai ekonomisku interešu motivētu projektu, gan Lībijas konflikta kontekstā. Pievēršoties jauniem drošības izaicinājumiem, īpaša diskusija tika veltīta sociālo mediju spējai mobilizēt sabiedrību politiskām pārmaiņām atsevišķos politiskos režīmos, kā arī komunikācijas izaicinājumiem, ko rada gandrīz neierobežota pieeja informācijai, ātrums, ar kādu tā izplatās un spēja ietekmēt lēmumus dažādās situācijās un līmeņos.

Diskusijās par Latvijas, reģiona un Eiropas attīstībai stratēģiskiem un aktuāliem jautājumiem piedalījās kopumā 270 dalībnieki, no kuriem 110 ārvalstu viesi no 30 valstīm. Īpašu atzinību no ekspertu vidus izpelnījās arī Rīgas konferences publisko pasākumu programma, kuras ietvaros notika diskusijas par situāciju Baltkrievijā un tās nākotnes attīstības scenārijiem. Savukārt ES mājā notika pirmais Rīgas konferences Jauno diplomātijas profesionāļu forums, kurā piedalījās aptuveni 40 jaunieši, kas aktīvi uzdeva jautājumus Twitter debatēs, diskutēja ar pieaicinātajiem ekspertiem no konferences, kā arī guva atzinību no viesiem par savu zināšanu un kompetences līmenī.

Bet šodien, 18. septembrī, sadarbībā ar Latvijas institūtu konferences ārvalstu masu mediju pārstāvjiem un Eiropas domnīcu pārstāvjiem tika nodrošināta iespēja tikties ar Latvijā atzītiem politikas analītiķiem un ekspertiem, lai pārrunātu ārkārtas vēlēšanu provizoriskos rezultātus un iespējamo valdības sastāvu un vēlēšanu ietekmi uz ārpolitikas prioritātēm un ekonomikas attīstību.

Sīkāka informācija par Rīgas konferences publisko pasākumu programmu: http://www.rigaconference.lv/publicevents/

Konferences video ieraksts un fotogrāfijas būs pieejamas Rīgas konferences mājas lapā sākot no 19. septembra.

Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) izsaka pateicību saviem sadarbības partneriem Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijaiĀrlietu ministrijai, konferences atbalstītājiem ASV Vācijas Maršala fondamZiemeļatlantijas līguma organizācijai (NATO)Sorosa Fondam LatvijaKonrāda Adenauera fondamASV vēstniecībai LatvijāEiropas Komisijas pārstāvniecībai LatvijāNīderlandes vēstniecībai, kā arī informatīvajiem atbalstītājiem: LETADELFI un Latvijas Avīze.

Enerģētikas jautājumiem veltīta diskusija šogad notika ar AS „Latvenergo”atbalstu, savukārt, Audi dīleri Latvijā „Møller Auto Rīga” un „Møller Auto Lidosta” nodrošināja transportu konferences ārvalstu viesiem. Pateicamies arī Samsung par datortehnoloģijām Rīgas konferencē.

Papildu informācija par konferenci, programmu un dalībniekiem www.rigaconference.lv.