Rīgas konference 2011 – tiešraide

10.09.2011. 16:38

Šā gada 16.-17. septembrī Rīgā, Melngalvju namā, notiek ikgadējais augsta līmeņa ārpolitikas un drošības politikas forums – Rīgas konference 2011. Konferences pirmo darba dienu atklās Latvijas, Polijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas premjerministru kopīga diskusija par ekonomiskās krīzes radītiem izaicinājumiem Baltijas jūras reģiona valstu stabilitātei, sadarbībai, attīstībai, kā arī jaunajiem drošības izaicinājumiem ES un NATO.

Savukārt pirmo konferences dienu noslēgs diskusija par finanšu krīzes ietekmi uz aizsardzības izdevumiem situācijā, kad nemieri Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā var prasīt papildu resursus no sabiedrotajiem. Tiks analizēts, kā finanšu resursu samazinājums ietekmēs NATO turpmāko attīstību un savstarpējās attiecības starp ASV, kas līdz šim ir lielākais starptautiskās drošības resursu “investors”, un Eiropu, kas krīzes iespaidā turpina samazināt aizsardzības budžetus.

Rīgas konference 2011 programmu var apskatīt konferences mājas lapā: http://www.rigaconference.lv/

Visiem interesentiem būs iespēja vērot konferences debates tiešraidē Rīgas konferences 2011 mājas lapā www.rigaconference.lv/livestreamwww.delfi.lv, kā arī www.esmaja.lv un Aizsardzības ministrijas mājas lapā. Konferences paneļdiskusiju dalībniekiem jautājumus un komentārus varēs nosūtīt ar Twitter vai Facebook kontiem, kā arī izmantojot komentāru iespējas Rīgas konferences 2011 mājas lapā. Turklāt tiešraides skatītājiem paneļdiskusiju starplaikos būs iespējams vērot īpašas ekspertu ekspress-intervijas. Konferences dalībniekus intervēs žurnālists Ansis Bogustovs.