Rīgas konferences 2011 Jauno diplomātijas profesionāļu forums

05.09.2011. 16:30

16. un 17. septembrī Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu pirmo reizi topošajiem diplomātijas, žurnālistikas, starptautisko attiecību u.c. ekspertiem, piedāvā iespēju vienuviet vērot tiešraidē Rīgas konferences diskusiju paneļus. Jauno diplomātijas profesionāļu forums notiks ES mājā (Aspazijas bulvārī 28, Rīgā) abās dienās paralēli Rīgas konferences oficiālajai programmai.

Piesakoties Jauno diplomātijas profesionāļu forumam, jauniešiem būs iespēja ne tikai kopā ar citiem jaunajiem speciālistiem sekot līdzi pasaules līmeņa ekspertu diskusijām, bet kopā ar LATO uzaicinātajiem moderatoriem Mārtiņu Dauguli (Eiropas Parlamenta deputāta Krišjāņa Kariņa padomnieks Rīgā, RSU doktorants, lektors) un Didzi Kļaviņu (Nexum IT Starptautisko projektu vadītājs Skandināvijas valstīs, LU doktorants), pārspriest un diskutēt dzirdētās idejas par starptautiski aktuālajiem notikumiem. Taču kā neatkārtojama iespēja jāmin fakts, ka piesakoties Jauno diplomātijas profesionāļu forumam, jauniešiem būs iespēja satikt Rīgas konferences ekspertus neformālai sarunai par konrences laikā apspriestajiem jautājumiem, kā arī diskutēt ar studentiem no citām pasaules valtsīm (meklē īpašo pazīšanas zīmi – twibbon Twitter vai Facebook kontos).

Turpmāko divu nedēļu laikā LATO Twitter un Facebook kontos tiks piedāvāta aptauja, kuras laikā būs jāizvēlas viens no diviem ekspertiem, kurus jaunieši labprātāk vēlētos satikt ES mājā Rīgas konferences laikā. Pēc balsošanas rezultātu apkopošanas LATO vērsīsies pie izvēlētajiem ekspertiem un uzaicinās tos paviesoties pie topošajiem diplomātijas speciālistiem ES mājā, lai kopā noskatītos kādu citu diskusiju paneli, diskutētu un apmainītos ar viedokļiem.

Pieteikties var gan uz vienu, gan uz abām Jauno diplomātijas profesionāļu foruma dienām – tas atkarīgs no tā, kuras Rīgas konferences diskusiju tēmas ir Tavā interešu lokā. Lai izvērtētu, uz kuru dienu labāk pieteikties, vispirms iepazīsties ar Rīgas konferences oficiālo tiešraides programmu, kurā varēs vērot ne tikai diskusiju paneļus, bet arī papildus sarunas un intervijas ar ekspertiem – Coffee break conversations. Kad esi izpētījis programmu, aizpildi pieteikšanās formu. Iegaumē, ka foruma darba valoda ir angļu!

Tiem jauniešiem, kuri Jauno diplomātijas profesionāļu forumā piedalīsies sestdien, būs iespēja pēc diskusijas paneļu noskatīšanās kopā ar Rīgas konferences runātājiem un dalībniekiem vakarā piedalīties gala pieņemšanā pie Aizsardzības ministra Arta Pabrika.

Pieteikties Jauno diplomātijas profesionāļu forumam var aizpildot e-reģistrāciju. Pieteikšanās notiek līdz 14.septembrim, aizpildot e-reģistrācijas formu, vai sūtot savu vārdu, uzvārdu, pārstāvēto institūciju, motivāciju apmeklēt šo forumu un personas kodu uz viktoryia@lato.lv vai elina@lato.lv (lūgums rakstīt angļu valodā). (Personas kods nepieciešams drošības pārbaudēm, un netiks izpausts trešajām pusēm). Vietu skaits uz forumu ir ierobežots!