Šodien darbu sāk Rīgas konference 2011

16.09.2011. 09:45

Šā gada 16.-17. septembrī Rīgā, Melngalvju namā, notiek ikgadējais augsta līmeņa ārpolitikas un drošības politikas forums – Rīgas konference 2011. Konferences pirmo darba dienu atklās Latvijas, Polijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas premjerministru kopīga diskusija par ekonomiskās krīzes radītiem izaicinājumiem Baltijas jūras reģiona valstu stabilitātei, sadarbībai, attīstībai, kā arī jaunajiem drošības izaicinājumiem ES un NATO.

Savukārt pirmo konferences dienu noslēgs diskusija par finanšu krīzes ietekmi uz aizsardzības izdevumiem situācijā, kad nemieri Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā var prasīt papildu resursus no sabiedrotajiem. Tiks analizēts, kā finanšu resursu samazinājums ietekmēs NATO turpmāko attīstību un savstarpējās attiecības starp ASV, kas līdz šim ir lielākais starptautiskās drošības resursu “investors”, un Eiropu, kas krīzes iespaidā turpina samazināt aizsardzības budžetus.

Rīgas konference ik gadus pulcē augsta līmeņa politiķus, ekspertus, akadēmiķus, diplomātus un medijus. Šogad Rīgas konferenci 2011 apmeklēs aptuveni 250 viesu no kopumā 30 valstīm. Paralēli Rīgas konferences 2011 oficiālajai programmai notiks arī pasākumi, kas būs atvērti plašākai auditorijai. Publisko pasākumu programmā iekļauta ekspertu diskusija par ekonomisko krīzi Baltkrievijā, tās attīstības scenārijiem un nepieciešamību pēc sabalansētas un vienotas politikas Baltkrievijas jautājumā, raugoties gan no divpusējo kaimiņvalstu attiecību konteksta, gan ES līmeņa. Tāpat īpaši studentiem un topošajiem diplomātijas, ārpolitikas, drošības politikas un žurnālistikas profesionāļiem konferences organizatori ES mājā (Aspazijas bulv. 28) organizē īpašu konferences programmu – Jauno diplomātijas profesionāļu forumu.

Sīkāku informāciju par papildu  pasākumiem meklējiet konferences mājas lapā:  www.rigaconference.lv/publicevents

Visiem interesentiem būs iespēja vērot konferences debates tiešraidē Rīgas konferences 2011 mājas lapā www.rigaconference.lv/livestreamwww.delfi.lv, kā arī www.esmaja.lv un Aizsardzības ministrijas mājas lapā. Konferences paneļdiskusiju dalībniekiem jautājumus un komentārus varēs nosūtīt ar Twitter vai Facebook kontiem, kā arī izmantojot komentāru iespējas Rīgas konferences 2011 mājas lapā. Turklāt tiešraides skatītājiem paneļdiskusiju starplaikos būs iespējams vērot īpašas ekspertu ekspress-intervijas. Konferences dalībniekus intervēs žurnālists Ansis Bogustovs.

Par Rīgas konferenci 2011:

Rīgas konference ir Ziemeļeiropā lielākais drošības politikas un ārpolitikas forums. Konference notiek jau sesto gadu pēc kārtas un ik gadus Rīgā pulcē daudzu valstu vadītājus, ministrus, diplomātus, ekspertus, akadēmiķus un medijus.

Rīgas konferenci 2011 organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju un Ārlietu ministriju. Konferences norisi atbalsta ASV Vācijas Maršala fonds, Ziemeļatlantijas līguma organizācija (NATO), Sorosa Fonds Latvija, Konrāda Adenauera fonds, ASV vēstniecība Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Nīderlandes vēstniecība. Informatīvie atbalstītāji: LETA, DELFI un Latvijas Avīze.

Enerģētikas jautājumiem veltīta diskusija šogad notiks ar AS „Latvenergo” atbalstu, savukārt, Audi dīleri Latvijā „Møller Auto Rīga” un „Møller Auto Lidosta” nodrošinās transportu konferences ārvalstu viesiem. Par datortehnoloģijām gādās Samsung.

Papildu informācija par konferenci, programmu, dalībniekiem un tiešraidi www.rigaconference.lv.