LATO jau trešo reizi rīkos Krievijas jauno līderu vizīti Latvijā

12.11.2011. 23:05

Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar Krievijas nevalstisko organizāciju ,,Starptautiskie dialogi’’ un Sorosa fondu Latvija atbalstu no 14.-18. novembrim jau trešo reizi divu gadu laikā rīko Krievijas jauno līderu vizīti Latvijā. Projekta mērķis ir Krievijas jauniešiem sniegt objektīvu informāciju par Latvijā notiekošajiem politiskajiem, sociālekonomiskajiem, militārajiem un kultūras procesiem.

Latvijā viesosies 13 Krievijas jaunie līderi: studenti un jaunie profesionāļi politikā, uzņēmējdarbībā, jurisprudencē un NVO sektorā. Lai nokļūtu uz Latviju, jaunieši piedalījās eseju konkursā: „Kāpēc es vēlos aizbraukt uz Latviju”, kura rezultātā tika atlasīti 13 labākie autoru darbi. Līdzīgi kā 2010.gada projektā, jaunieši nāk no dažādiem Krievijas reģioniem un pārstāv dažādas interešu jomas. Lielākajai daļai no viņiem šī būs pirmā iepazīšanās ar Latviju.

Vizītes pirmā diena sāksies ar brokastīm ar Austrumeiropas politikas pētījumu centra direktoru Andi Kudoru. Vēlāk jaunieši tiksies ar LR Aizsardzības (Oksana Etla, Aizsardzības politikas departamenta Aizsardzības politikas un stratēģijas nodaļas vadītāja), LR Ārlietu ministrijas (Edgars Bondars, Pirmā Divpusējo attiecību departamenta direktors un Karīna Kovale, Humanitāro jautājumu nodaļas pārstāve) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvjiem (Ārējās tirdzniecības veicināšanas departamenta Eksporta veicināšanas nodaļas vadītāja Iveta Strupkāja), lai iepazītos ar Latvijas – Krievijas attiecībām un to perspektīvām no Latvijas valsts viedokļa. Jaunieši viesosies arī Ādažu poligonā, kur kapteine Laima Berģe sniegs ieskatu Latvijas militārās sfēras attīstībā un poligona darbībā. Tiks apmeklēta Rīgas dome, kur Attīstības departamenta pārstāvji pastāstīs par departamenta darbību un pilsētas attīstību. Pirmās dienas noslēgumā jaunieši vakariņos ar Drošības politikas departamenta direktoru Andžeju Viļumsonu.

Otrajā dienā jaunieši dosies uz Daugavpili, kur tiksies ar Daugavpils domes deputātiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. Programmā paredzētas arī viesošanās Daugavpils pievadķēžu rūpnīcā ,,DITTON’’ un Daugavpils „Krievu namā”.

Trešajā dienā Krievijas jaunie līderi dosies uz Cēsīm, kur tiksies ar Cēsu domes pārstāvjiem, kā arī jauniešu un citu nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. Tiks apmeklēts jaunais bērnudārzs, kas nesen tika uzbūvēts par ES fondu līdzekļiem. Viesosimies arī Cēsu 2. vidusskolā (bijusī krievu skola), lai noskaidrotu izglītības sistēmas pārmaiņu Cēsīs. Atgriežoties Rīgā, tiks apmeklēts Okupācijas muzejs. Bet dienas noslēgumā -vakariņas ar PROVIDUS pētniecēm I. Kažoku un M. Golubevu.

Ceturtajā vizītes dienā jaunieši apmeklēs Saeimu un tiksies ar politisko partiju jauniešu padomju pārstāvjiem. Pusdienlaikā norisināsies preses konference, bet pēc tās tiks apmeklēti “Staro Rīga” veltītie pasākumi.

Piektajā dienā jauniešiem būs iespēja piedalīties dažādos pasākumos par godu Latvijas 93. gadadienai. Tiks nolikti ziedi pie Brīvības pieminekļa, aplūkota NBS vienību militārā parāde, kā arī citi svētkiem veltītie pasākumi.