Diskusija ar NATO ģenerālsekretāru Andersu Fogu Rasmussenu

18.01.2012. 17:26

Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar NATO Publiskās diplomātijas nodaļu un Konrāda Adenauera Fonda atbalstu aicina visus interesantus apmeklēt diskusiju ar NATO ģenerālsekretāru Andersu Fogu Rasmusenu (Anders Fogh Rasmussen). Diskusija notiks 20.janvārī plkst. 15.55 Radisson Blu Hotel Latvija OMEGA 2 zālē, 2.stāvā, Elizabetes ielā 55 (karte).

Diskusijas laikā tiks pārrunāta „Smart defence” jeb gudrās aizsardzības iniciatīva un nepieciešamie risinājumi tās efektīvai ieviešanai. Tas nozīmē maksimāli efektīvi izmantot aizsardzības spējas, katrai valstij specializējoties vienā vai otrā jomā. Šīs iniciatīvas mērķis ir ar pēc iespējas ierobežotākiem līdzekļiem nodrošināt pēc iespējas lielāku drošību alianses dalībvalstīm.

Es zinu, ka šajā nenoteiktības laikā mēs nevaram atļauties tērēt vairāk. Bet mēs arī nevaram atļauties tērēt mazāk. Tāpēc atbilde šai dilemmai ir tērēt labāk un celt naudas vērtību, lai palīdzētu valstīm saglabāt esošās spējas un nodrošinātu jaunas. Tas nozīmē, ka mums ir jāveido prioritātes, specializācijas un jāmeklē starptautiski risinājumi.” – tā NATO ģenerālsekretārs par „Smart defence” ir izteicies 2011.gada 30.septembrī.

Tāpat diskusijā tiks apspriesti jautājumi saistībā ar maijā gaidāmo NATO samitu Čikāgā un paredzams, ka ģenerālsekretārs savā runā pievērsīsies jautājumiem par NATO lomu Afganistānā pēc 2014.gada, pretraķešu aizsardzību un citiem jauniem kopīgās drošības izaicinājumiem, ar ko saskaras un nākotnē saskarsies mūsu sabiedrība. Diskusiju moderēs LU profesore, LATO valdes locekle Žaneta Ozoliņa.

Reģistrācija diskusijai ir slēgta, jo tika saņemts maksimālais pieteikumu skaits. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!