Diskusija par kibedrošību ar Latvijas un Igaunijas ekspertiem

23.02.2012. 00:05

Lai vairotu izpratni un palielinātu zināšanas par kiberdrošības jautājumiem, Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar NATO Publiskās diplomātijas nodaļu un Konrāda-Adenauera fondu 29.februārī plkst.16.30 organizē diskusiju „Cyber Security Trends and Challenges: Latvian and Estonian perspective”. Diskusija notiks Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē, Lomonosova 1a,  Jesaja Berlina auditorijā, 1.stāvā (kartē).

Pēdējo gadu laikā kiberdrošības jautājumi ir kļuvuši ļoti aktuāli ikvienas valsts drošības dienaskārtībā, un pieaugot informācijas tehnoloģiju izplatībai un pieejamībai, drošība kibertelpā kļūs vēl svarīgāka. Diskusijas gaitā tiks iztirzāti jautājumi par pašreizējo kiberdrošības nozīmi vispārējās drošības kontektstā, kā arī tuvāk aplūkota un salīdzināta Latvijas un Igaunijas pieredze kiberdraudu mazināšanā un kibertepas aizsardzības nodrošināšanā.

Skaidrot kibedrošības nozīmi un kibedraudu pieaugošo ietekmi centīsies diskusijas dalībnieki – Māris Andžāns, Nacionālās IT drošības padomes priekšsēdētājs, savukārt, ar Igauijas pieredzi kiberdrošības jautājumos dalīsies Igaunijas Informācijas tehnologiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Starptautiskās sadarbības eksperts Luukas Kristjan Ilves. Diskusijas dalībniekus iztaujās un diskusiju moderēs Ilmārs Poikāns, LU Matemātikas un informātikas institūta pētnieks. Diskusijas darba valoda – angļu!

Diskusijai par kibedrošības jautājumiem aicināti piedalīties visi interesenti, iepriekš piesakoties pa tālruni 67322883 vai aizpildot e-reģistrāciju (zemāk), vai nosūtot vēstuli uz e-pastu elina@lato.lv līdz 28.februārim, plkst.17.00, norādot vārdu, uzvārdu, darba/studiju vietu vai organizāciju. Vietu skaits ir ierobežots!